شهادت رئیس جمهور خدوم ‌و مغتنم و همراهان را محضر رهبر معظم انقلاب ‌‌و امت شهیدپرور ایران تسلیت عرض می‌نماییم.آوای رودکوف

      
کد خبر: ۳۵۸۷۴
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۷
سیاسی؛
دکتر احمدی نژاد گفت: آمده ام تا به فرمان ملتی نجیب و بیدار گردن اطاعت بگذارم. آمده ام تا به جوانان ایران زمین بگویم که دل قوی دارید که ایران جوان در دستان شما و ایران نوین از آن شماست. آمده ام تا به احترام زنان و دختران سرزمین عشق و هشیاری از جا برخیزم.

به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف، متن سخنرانی دکتر احمدی‌نژاد پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری بدین شرح است:

دکتر احمدی نژاد گفت: آمده ام تا به فرمان ملتی نجیب و بیدار گردن اطاعت بگذارم

به نام خدای بهار، مهربانی و آزادی

امروز آمده ام تا بار دیگر به ملت بزرگ ایران سلام کنم و ارادت خود را تجدید نمایم.

حضور در عرصه انتخابات در زمان حاضر، برای اینجانب از جهات مختلف حائز تاملات جدی بوده است که شرح همه آنها در این مختصر ناشدنی است.

تجربیات طولانی مدیریتی از پایین ترین سطوح اجرایی تا بالاترین آن که در دوره ریاست جمهوری بوده است، علاوه بر آن که مانع از بروز شوق و رغبت در قبول مسئولیت دوباره است، سختی های ناشی از پذیرش مجدد مسئولیت برای حل مشکلات کشور را به عینه در پیش چشم و ذهنم مجسم ساخته است. مشکلاتی که در ابعاد مختلف اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و نیز امنیتی ، هم از نقطه نظر کمی و هم از جنبه کیفی به مراتب فراتر از سال 92 است. بدین ترتیب علی القاعده ، آشنایی عمیق با حجم و تنوع مشکلات داخلی و مساله ثبات در شرایطی سیاسی و امنیتی منطقه ای و بین المللی به انصراف از پذیرش دوره مسئولیت دعوت می کند.

از سوی دیگر شناخت عمیق از منابع وسیع و بزرگ انسانی و طبیعی و ظرفیت های فوق العاده و کم نظیر سیاسی، فرهنگی و تمدنی ایران، برای هر ایرانی آگاه و آشنا، در جهت ورود و مشارکت برای پذیرش مسئولیت های بزرگتر و موثرتر، از صمیم جان برانگیزاننده است.

مقایسه وضعیت جاری کشور با جایگاه شایسته مورد انتظار برای نام فرزانه و ملت دردانه ایران، به دلیل اختلاف پتانسیل بالا ، به نحوی انقلابی ، انگیزاننده و شور آفرین است.

در این میان البته، مشاهده اوضاع اقتصادی و معیشتی اکثریت قاطع مردم که رنج گذران زندگی را تا عمق استخوانشان نفوذ داده و عزت و امنیت و حیثیت میلیون ها نفر را در مخاطره جدی قرار داده است، تاب و تحمل را از هر انسان مسئول سلب کرده و عمق جان هر فرد آگاهی را متاثر و نگران می سازد.

اینجانب که همواره در ارتباط وسیع با اقشار مختلف مردم و بویژه طبقات ضعیف و متوسط بوده ام، دردمندانه تر، وضعیت زندگی آینده بسیاری از آنان را با نگرانی شدید دنبال می کنم.

در این شرایط، همگان حتی آنانی که از توانمندی اقتصادی نسبی برخوردارند، از شرایط حاضر ناراضی بوده و سایه غم سنگینی ملت را بر زندگی شخصی و خصوصی خود نیز حس کرده و مایل به تحقق شرایط بهتر برای زدودن رنج فقر از سیمای هموطنان خود هستند.

با این همه، آگاهی از تفاوت بین شرایط موجود و وضعیت مطلوب و مسئولیت و انگیزه ای که برای تغییر و بهبود اوضاع در خود حس می کنم، در موازنه با آگاهی عمیق از سنگینی مشکلات و مسائل گوناگون کشور قرار دارد.

در این ارتباط اما، اینجانب اطمینان دارم که همه مسائل کشور با استفاده حداکثری از ظرفیت های ملی، مبنا قرار دادن رای و نظر عموم مردم، همدلی و همکاری جمعی، بهره گیری شایسته از دیدگاه ها و تجربیات اساتید صاحب نظر و متخصصان کارآمد و در پرتو همزیستی مسالمت آمیز و تعامل سازنده با جهان و اولویت دادن به توسعه مناسبات به ویژه اقتصادی در عرصه بین المللی حل شدنی است.

رجاء واثق دارم که می توان دوره جدید و شکوهمندی را بر مبنای خردورزی، وحدت و همکاری و تلاش جدی برای سازندگی و پیشرفت کشور و بهروزی ملت رقم زد.

آنچه امروز عزم اینجانب را برای حضور در عرصه انتخابات جزم کرد، خواست اقشار مختلف مردم شریف از سراسر کشور است که به روش های مختلف و از جمله به طور حضوری ضمن اظهار لطف و محبت، مصرانه از خادم خود خواسته اند که به این عرصه ورود نمایم.

بنده این درخواست ها را فرمان ملت دانسته و با افتخار از آن پیروی کرده ام.

همچنان که پیشتر تاکید کرده ام، مهمترین انگیزه، هدف و برنامه کاری بنده، تمرکز بر حل مشکلات معیشتی مردم از طریق سامان بخشیدن به وضع اقتصادی کشور، اصلاح، ارتقاء و بهبود فضای کسب و کار، پایان بخشیدن به رانت و انحصار و محدود ساختن دخالت های بی رویه دولت، رفع موانع و تسهیل و گشایش هر چه بیشتر برای فعالان اقتصادی و کار آفرینان و بستر سازی برای توسعه سرمایه گذاری داخلی و خارجی خواهد بود.

اعتقاد راسخ دارم که مبارزه جامع با مظاهر فقر و تنگدستی و ارتقاء سطح درآمدها و شاخص های رفاه و برخورداری، از طریق تولید حداکثری ثروت، از نظر هدفگذاری و برنامه ریزی، شالوده اساسی برای ریل گذاری دیگر برنامه ها در توسعه همه جانبه کشور و تامین منافع و تضمین مصالح ملی، منطقه ای و بین المللی خواهد بود.

اینک محمود احمدی نژاد فرزند کوچک ملت بزرگ ایران، خدا را شاکر است که در این مرحله به مسئولیت تاریخی خود در تحقق خواست ملت عمل نموده است و در پیشگاه مردم عزیز و بزرگوار، آمادگی خود را برای پذیریش مسئولیت دولت و راهبری و هماهنگی امور اجرایی کشور در جهت ساختن ایرانی آباد و آزاد و شاد اعلام می نماید و در این راه هر درد و رنجی را که از درد و رنج جمهور بکاهد، به جان خریدار است.

آمده ام تا به فرمان ملتی نجیب و بیدار ، گردن اطاعت بگذارم.

آمده ام تا به جوانان ایران زمین بگویم که دل قوی دارید که ایران جوان در دستان شما و ایران نوین از آن شماست.

آمده ام تا به احترام زنان و دختران سرزمین عشق و هشیاری از جا برخیزم.

آمده ام تا به همه ایرانیان عزیز و سربلند در هر نقطه از جهان بگویم که ایستادگی برای آزادی ، حق انتخاب و اعمال اراده ملی، ایستادن در راستی درست تاریخ است.

زنده باد بهار - زنده باد ایران

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: