شهادت رئیس جمهور خدوم ‌و مغتنم و همراهان را محضر رهبر معظم انقلاب ‌‌و امت شهیدپرور ایران تسلیت عرض می‌نماییم.آوای رودکوف

      
کد خبر: ۳۵۸۹۱
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۴۸
در سفر به یاسوج؛
وزیر اقتصاد گفت: منطقه ویژه اقتصادی استان به زودی تعیین تکلیف می‌شود.

وزیر اقتصاد:منطقه ویژه اقتصادی استان کهگیلویه و بویراحمد به زودی تعیین تکلیف می‌شود/جزئیات

به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف؛ سید احسان خاندوزی در حاشیه بازدید از کارخانه سیمان یاسوج در جمع خبرنگاران گفت: در سالی که مزین به‌نام جهش تولید با مشارکت مردم است یکی از مهمترین دستورکارهای وزارت اقتصاد کمک به حل و فصل مشکل تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی کشور است که در همین رابطه از کارخانه قند و سیمان یاسوج بازدید کردیم و در رابطه با مسئله تامین مالی این شرکت‌ها بحث شد.

وزیر اقتصاد در خصوص احیاء کارخانه قند افزود: احیاء این کارخانه مورد اهتمام رئیس جمهور شهید بود، لذا برای اینکه این پروژه همچنان به فعالیت خود ادامه دهد از طریق بانک به عنوان سهامدار کارخانه برای اینکه مشکلی ایجاد نشود قبل از سر رسید اقساط مسئله تامین مالی انجام می‌شود ما هم در وزارت اقتصاد پیگیر این مسئله هستیم.

وی بیان کرد: در مورد سایر بنگاه‌های اقتصادی طی یکسال گذشته ۶۵۰ میلیارد تومان تسهیلات با نرخ سود ترجیحی و تخفیفی در قالب تبصره ۱۸ به ۶۰۰ واحد داده شده است اما ۴۰۰ میلیارد تبصره باقی مانده از سال ۱۴۰۱ است که باید تصمیم‌گیری شود، ضمن اینکه برای شروع تبصره ۱۸ جدید بنا شد بانک های مرتبط که خوش سابقه بودند و عملکرد خوبی داشتند در اولویت قرار گیرند و ما قبل از رسیدن فصل سرد بخش عمده ای از تسهیلات تبصره ۱۸ این استان را تامین کنیم.

خاندوزی در خصوص تبدیل شدن گچساران به منطقه ویژه اقتصادی گفت: برای این کار سازمانی تعیین نشده بود که قرار شد با فوریت بیشتری تعیین تکلیف کنیم و تا زمانی که فرصت خدمت در این دولت وجود دارد تعیین تکلیف شود.

وزیر اقتصاد بر تامین تجهیزات بیمارستان زاگرس با همکاری یکی از بانک‌های دولتی تاکید کرد و گفت: کلنگ‌زنی پتروشیمی چرام مورد تاکید مسئولان استان است.

اما میان بانک سپه و وزارت نفت مسئله‌ای وجود دارد که ظرف روزهای آینده با حضور وزیر نفت جلسه ای برگزار و مشکل رفع خواهد شد.

عضو هیات دولت در پاسخ به سوالی مبنی بر پرداخت تسهیلات پروژه‌های اقتصادی دور دوم سفر رئیس جمهور به استان گفت: فرصت خدمت در دولت سیزدهم کوتاه است و با توافق با معاون اجرایی رئیس جمهور در خصوص تسهیلات سفر رئیس جمهور شهید به کهگیلویه و تصمیم‌گیری می‌کنیم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: