شهادت رئیس جمهور خدوم ‌و مغتنم و همراهان را محضر رهبر معظم انقلاب ‌‌و امت شهیدپرور ایران تسلیت عرض می‌نماییم.آوای رودکوف

      
کد خبر: ۳۵۹۴۴
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۰
سیاسی؛
دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در پی درج خبری مبنی بر« کفن کردن نوزادان زنده دوقلو در بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج» توضیح داد.

جوابیه علوم‌پزشکی به خبر

به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف؛روابط‌عمومی دانشگاه علوم پزشکی در خصوص کفن‌کردن نوزادان زنده دوقلو اعلام کرد: در تاریخ ۱۸ خرداد ۱۴۰۳، مادر بارداری در هفته ۲۳ بارداری معادل حدود ۵ ماه بارداری خود، با دردهای زایمانی به بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج مراجعه و جهت اقدامات درمانی موردنیاز بستری گردید و پس از به‌دنیاآمدن دوقلوهای نارس، نوزادان وی برای ادامه فرایندهای درمانی به بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان انتقال داده شدند.

متأسفانه به دلیل نارس بودن نوزادان، شانس حیات آن‌ها بسیار ضعیف بود.در پی این اتفاق خانواده این نوزادان که دچار تألمات روحی شدید شده بودند، شروع به مصاحبه با چند وبگاه محلی کرده که بی‌اخلاقی رسانه‌ای و دامن‌زدن بعضی فعالان اجتماعی باعث انتشار اکاذیب و شایعات بی‌اساسی در فضای مجازی شد که کادر درمان و مسئولین نظام را به‌ناحق مورد هتاکی و تهمت قرارداد.

پس از بررسی دقیق فرایند زایمان و بازبینی تصاویر دوربین‌های مداربسته در کمیته ای با حضور نهادهای نظارتی، قضایی،امنیتی، نظام‌پزشکی و پزشکی قانونی مشخص گردید که هیچگونه خطای علمی تأثیر گزاری در این پرونده رویت نگردید.

همچنین هیچ نوزادی به سردخانه منتقل نشده که بعداً زنده شود و تمامی اقدامات پزشکی به‌صورت علمی و مطابق با استانداردهای بین‌المللی انجام شده بود.

با متخلفین اعم از نشر دهندگان اکاذیب یا مقصران احتمالی برخورد صورت خواهد گرفت

همچنین در این جلسه تخصصی _علمی و امنیتی که دراین‌خصوص در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تشکیل گردید، هیچ خطای تأثیرگذار علمی که منجر به تغییر نتایج گردد، به دست نیامد. اگرچه کل پرونده مذکور با تمام ابعاد امنیتی و درمانی به‌صورت ویژه با شکایت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در مراجع قانونی مفتوح گردید و تمامی موارد هم توسط مدعی‌العموم و هم دانشگاه چه در خصوص حق بیمار، حق دستگاه و مسئولین و مسائل امنیتی شفاف، سریع و صریح بررسی شده و با متخلفین اعم از نشردهندگان اکاذیب یا مقصران احتمالی کوتاهی نخواهد شد و برخورد صورت خواهد گرفت.

دانشگاه علوم پزشکی و حوزه امنیتی استان به جدیت تمام این مسئله را پیگیری نموده و تمامی افرادی که در فضای مجازی به شایعه‌پراکنی و نشر اکاذیب پرداخته‌اند، مورد بازخواست قانونی قرار خواهند گرفت.

از رسانه‌ها، عموم مردم و کاربران فضای مجازی تقاضا داریم تا با انتشار اطلاعات صحیح و مستند، از ایجاد تشویش و نگرانی بی‌مورد در جامعه خودداری نمایند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: