کد خبر: ۵۸۴۸
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۸:۳۶
تربیت تنها وظیفه مربیان و معلمان نیست بلکه با توجه به اینکه دانش‌آموزان بیش از 18 ساعت از عمر روزانه خود را در اختیار خانواده‌ها می‌باشند می‌طلبد خانواده از وظیفه تربیتی و تعلیمی خود غافل نشود

 به گزارش سایت تحلیلی خبری آوای دنا  avayedena.com:

حجت‌الاسلام مهدی‌ کیانی‌اصل در بخشی از خطبه‌های نماز جمعه این هفته لنده با تبریک سالروز امور تربیتی و تربیت اسلام گفت: امور تربیتی صدقه جاریه شهیدان رجایی و باهنر بوده که در راستای تعلیم و تربیت اسلامی شکل گرفته و امور نمود آن را در پرورش دانش‌آموزان مستعد دینی، مذهبی و علمی مشاهده می‌کنیم.

خطیب جمعه لنده افزود: تربیت تنها وظیفه مربیان و معلمان نیست بلکه با توجه به اینکه دانش‌آموزان بیش از 18 ساعت از عمر روزانه خود را در اختیار خانواده‌ها می‌باشند می‌طلبد خانواده از وظیفه تربیتی و تعلیمی خود غافل نشود.

وی خاطرنشان ساخت: وظیفه تربیتی که بر عهده خانواده و مربیان بوده برگرفته از مأموریت اصلی دین، پیامبران، قرآن و اهل‌بیت(ع) بوده که همه در راستای تربیت صحیح شکل گرفته است.

حجت الاسلام کیانی اصل در ادامه یادآور شد: کوتاهی در انجام وظیفه تربیتی از جانب خانواده یا مربیان‌پذیرفتنی نیست و همه باید جوابگوی کوتاهی خود باشند.

وی  افزود: اگر زوایای مختلف سیاسی، عبادی، اجتماعی، فرهنگی و ... زندگی بانوی دو عالم مورد بررسی قرار گیرد شاهد یک الگوی کامل زندگی دینی و اسلامی خواهیم بود که بهره‌گیری از رفتار و منش آن حضرت می‌تواند هم برای بانوان جامعه اسلامی و هم مردان مفید و مؤثر باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان لنده به بعد سیاسی زندگی حضرت فاطمه(س) اشاره و تأکید کرد: حضرت فاطمه(س) برای دفاع از حریم ولایت و جلوگیری از انحراف مسیر دین ایستاد و با رعایت حجاب و عفاف رسالت خود را به سرانجام رسانید.

حجت‌الاسلام کیانی‌اصل افزود: مظلومیت اهل‌بیت(ع) خصوصاً حضرت فاطمه(س) تا ابد در تاریخ ثبت خواهد شد.

وی در ادامه یادآور شد: حفظ حرمت اهل‌بیت(ع) و ایام فاطمیه(س) باید رعایت شود و اگر کسی مراسم شادی دارد با حفظ حرمت آن را انجام دهد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: