کد خبر: ۸۶۰۷
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۸:۰۳
آوای رودکوف:معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از فروش ١٩٠ میلیارد ریال کتاب با برگزاری ٢٠ نمایشگاه در سطح کشور خبر داد و افزود: کهگیلویه و بویراحمد با برپایی ١٥ نمایشگاه، رتبه نخست برپایی نمایشگاه کتاب را دارد

 به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف از یاسوج،سید عباس صالحی امروز در مراسم افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه کتاب کهگیلویه و بویراحمد ضمن تبریک ایام ‌الله دهه فجر، گفت: فرهنگ جوهره انقلابی اسلامی بود که به رهبری امام خمینی (رحمه الله تعالی علیه) در سال ٥٧ به پیروزی رسید.

وی در ادامه، با اینکه نظام اسلامی ما در حوزه فرهنگ کتاب و نشر جایگاه اساسی دارد، افزود: از دستاوردهای انقلاب حوزه کتاب و نشر است.
صالحی با اشاره به اینکه جریان تولید، نشر کتاب و فرهنگ و هنر با پیروزی انقلاب اسلامی تکامل رو به رشدی داشت، اظهار داشت: در سال ٩٣ بیش از ٧٢ هزار جلد کتاب چاپ اول و چاپ مجدد داشتیم و همچنین از پیروزی انقلاب اسلامی تا آبان‌ ماه امسال قریب به یک میلیون عنوان کتاب چاپ اول داشتیم.

معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تاکید بر اینکه فضای تولید علم و نشر دوران پررونق و امیدوار کننده ای را سپری می کند، یادآور شد: یکی از نکات حائز اهمیت در این راستا و در جریان پرتکاپو و امیدبخش نشر کتاب، موضوع مطالعه کتاب های چاپ شده و اقتصادی شدن نشر کتاب است.

وی با اشاره به اینکه دیده شدن کتاب‌ ها نیاز به یک امر ثابت دارد، ادامه داد: استان‌ ها و شهرستان‌ ها باید این فضا را برای ارائه و نهادینه کردن فرهنگ کتاب داشته باشند که متاسفانه در این بخش فقر فرهنگی وجود دارد.

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از فروش ١٩٠ میلیارد ریال کتاب با برگزاری ٢٠ نمایشگاه در سطح کشور خبر داد و افزود: کهگیلویه و بویراحمد با برپایی ١٥ نمایشگاه، رتبه نخست برپایی نمایشگاه کتاب را دارد.

وی گفت: یکی از دغدغه ها و رویکردهای جدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نهادینه کردن و ایجاد بسترهای لازم برای افزایش سرانه مطالعه کتاب با استفاده از ظرفیت های موجود در استان های مختلف کشور است.

سید عباس صالحی با تاکید بر اینکه نظام اسلامی ما در حوزه فرهنگ کتاب و نشر جایگاه اساسی دارد، گفت: از دستاوردهای انقلاب حوزه کتاب و نشر است.

صالحی با بیان اینکه در ده‌ه های ٤٠ و ٥٠ عناوین کتاب‌ های تولیدی عدد سه الی چهار رقمی داشت، گفت: در سال ٩٣ بیش از ٧٢ هزار جلد کتاب چاپ اول و چاپ مجدد داشتیم و همچنین از پیروزی انقلاب اسلامی تا آبان‌ ماه سال جاری قریب به یک میلیون عنوان کتاب چاپ اول داشتیم.

این مسئول با بیان اینکه این کتاب‌ ها در حوزه‌ ها و بخش‌ های مختلف چاپ شدند، گفت: جریان تولید و نشر کتاب و فرهنگ و هنر با پیروزی انقلاب اسلامی تکامل رو به رشدی داشت.

صالحی با اشاره به حجم تولید عناوین مختلف کتاب با ابراز امیدواری از این روند تصریح کرد: دیده شدن کتاب‌ ها نیاز به یک امر ثابت دارد یعنی استان‌ ها و شهرستان‌ ها باید این فضا را برای ارائه و نهادینه کردن فرهنگ کتاب داشته باشند که متاسفانه در این بخش فقر فرهنگی وجود دارد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: