« آواي رودکوف» خود را به اخلاق حرفه‌اي روزنامه‌نگاري پايبند مي‌داند و مبناي فعاليت اين سايت بر سه اصل « بيطرفي » ، «دقت » و « انصاف » استوار است.

      
کد خبر: ۲۸۳۵۶
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۵
طنز به قلم وحید حاج سعیدی؛
جن کم بود یکی هم از دیوار پرید! تحریم ها کم بود، کرونا هم به داستان اضافه شد. یعنی الان شما کافی است یقه یک مسئول ببخشید جلوی یک مسئول را بگیرید و محترمانه از ایشان بپرسید بالاخره این ماجرای دلار و سکه و مسکن و ... کی به پایان می رسد؟
پایگاه خبری آوای رودکوف-وحید حاج سعیدی:جن کم بود یکی هم از دیوار پرید! تحریم ها کم بود، کرونا هم به داستان اضافه شد. یعنی الان شما کافی است یقه یک مسئول ببخشید جلوی یک مسئول را بگیرید و محترمانه از ایشان بپرسید بالاخره این ماجرای دلار و سکه و مسکن و ... کی به پایان می رسد؟ خودرو و مسکن بخریم یا نه؟! حالا خودرو و مسکن را برای شوخی گفتیم، مرغ و گوشت و تخم مرغ بخریم یا قیمت آنها هم حبابی است؟! اینجاست که بی برو برگرد خیلی آرام دستش را روی شانه شما می گذارد و مثل سکانس های تالار شیشه ای بورس، با انگشت سبابه توجه شما را به نماد تحریم ها و کرونا جلب می کند و نقش سوء تدبیر، عدم مدیریت، وجود مدیران ناکارآمد و خسته، اخلال در نظام ارزی، اختلاس های گسترده، فساد اقتصادی، قاچاق کالا و ارز، داستان های هزار و یک شب طبری ها و اذناب و ... را در گرفتاری های اخیر مردم در حد نعناع روی سالاد شیرازی می داند و بس !

ما معمولی ها هم که کاری از دست مان برنمی آید مجبوریم این روزها هاج و واج افزایش نجومی قیمت ها را نگاه کنیم و قربه الی الله، فقط روز را شب کنیم تا شاید توطئه دشمنان خنثی شود و گزارشگر رسانه ملی یک بار دیگر میکروفنش را بگیرد و در خیابان دنبال مصاحبه شونده ای بگردد و از او در خصوص کاهش چشمگیر نرخ ارز و دلار و مسکن و خودرو و مرغ و تخم مرغ و لاستیک و لبنیات و حبوبات و طلاجات، سبزیجات و ... (اوووووف .... نفسم گرفت) و ترکیدن حباب شان بپرسد!

البته معمولی بودن ما معمولی ها در سرنوشت اقتصادی ما و فشار های اکونومیک، بی تاثیر نیست! داده های آنتروپولوژی (مردم شناسی) نشان می دهد که افرادی که دوست درست و حسابی ندارند، اصلاً عمر نمی کنند! به قول ابن حسام خوسفی« عمر که بی یاد دوست، می گذرد، عمر نیست!» اینکه ما دوستانی بهتر از برگ درخت نداریم که خودشان را از پنجره ساختمان شش طبقه پائین پرت کنند، همان دوستانی که شیشه اتومبیل میلیاردی شان را تا ته بالا می کشند که یک ذره دود هم وارد نشود، همان قماش دوستانی که اجازه می دهند شما در محضر به جای همسرتان امضاء کنید و انگشت بزنید، همان دوستانی که برای وارد کردن ارز مملکت باید تهدید به افشای نام شان شوند، دوستانی که دلار جهانگیری می گیرند و کالا وارد می کنند ولی با دلار غیر جهانگیری با خلق الله حساب می کنند و ... تقصیر هیچ کس نیست! قاضی و دادستان و زعمای قوم قضاوت هم درمانده اند که با این دوستان چه کنند وگرنه تکلیف خود متهمان که مشخص است!

فقط یادمان باشد که اگر شرایط اقتصادی مان این روز ها در کشمشی ترین و پیچیده ترین حالت تاریخ مملکت قرار دارد، در حالی که با هیچ کشوری در جنگ نیستیم و انواع و اقسام منابع زمینی و زیر زمینی و نیروی انسانی جوان و حاضر به یراق و پا به کار داریم، به این خاطر است که دوستی ها دست و بال مان را بسته است و نمی توانیم به داماد فلان وزیر و دختر بهمان وزیر و پسر فلان نماینده و برادر فلان مسئول و ... نه بگوئیم! بعد هم در راستای همین دوستی های مانا، حاضریم برای نگه داشتن یک مدیر نالایق و فاسد و بازنشسته، ده ها بلکه صد ها مدیر جوان و لایق و سالم را قربانی کنیم! فقط همین ..
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: