«آوای رودکوف (آوای دنا) »رسانه شماست ؛نويسنده و ناقد رسانه خود باشيد.                      یاداشت  و سوژه هاي خبري خود را از «اینجا» برای ما ارسال نمایید       اخبار مهم ایران ؛ جهان و استان کهگیلویه و بویراحمد را با "آوای رودکوف" مرور نمائید .       
دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۴:۴۱  |  Monday, 02 August 2021
کد خبر: ۲۸۴۴۹
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۹ - ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
اجتماعی؛
رییس کمیته امداد امام (ره) در خصوص افزایش مستمری نیازمندان با توجه به افزایش تورم گفت: در بودجه سال ۹۹ پیش‌بینی افزایش ۲۰ درصدی مستمری مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در نظر گرفته شده است.
به گزارشپایگاه خبری آوای رودکوف؛سید مرتضی بختیاری روز سه شنبه در نشست خبری گفت: مردم ۲۰۵ میلیارد تومان کمک کردند که بیش از ۱۲ میلیارد نقدی و بقیه غیرنقدی بوده است.

وی با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در مرحله اول پویش ایران همدل یک میلیون غذا و یک میلیون بسته بهداشی توزیع کرده، گفت: سپاه پاسداران با ۵۳ هزار پایگاه بسیج بیش از سه میلیون بسته غذایی به ارزش هر بسته ۳۰۰ هزار تومان توزیع کرده است.

    بختیاری درباره مرحله دوم پویش ایران همدل گفت: جلسات مرحله دوم ایران همدل از دو هفته گذشته برگزار شد و دستگاه‌های مختلف یه این پویش پیوستند.

وی ادامه داد: مرحله دوم رسما از عید غدیر به مرحله اجرا درآمد و در عید غدیر بیش از پنج میلیون غذا بین نیازمندان توزیع شد.

بختاری با بیان اینکه برای پویش دوم ایران همدل شعار «از همدیگر گره‌گشایی کنیم» انتخاب شده، گفت: زمینه برای همکاری گروه‌ها، سازمان‌ها و نهاد‌ها آماده شده و امیدواریم با «از شعار همدیگر گره‌گشایی کنیم» گره نیازمندان را باز کنیم.

وی افزود: برنامه اطعام حسنی و احسان حسینی برای ماه محرم و صفر راه‌اندازی خواهد شد؛ اطعام حسنی برای توزیع بسته‌های معیشتی و غذای گرم و احسان حسینی برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی در ماه محرم و صفر فعال خواهد بود.

رییس کمیته امداد امام (ره) همچنین با اشاره به فرارسیدن ۱۷ مرداد روز خبرنگار و تبریک این روز به خبرنگاران افزود:‌خبرنگاران دیدبانان هوشمند و نکته سنج جامعه هستند و با ارائه راهکار و انتقاد‌های سازنده نقش بسزایی در رفع مشکلات به خصوص مسایل اقتصادی ایفا کنند.

وی ادامه داد: خبرنگاران با انتقال مسایل و مشکلات جامعه می‌توانند گره‌های موجود در همه عرصه‌ها را باز کنند.

بختیاری گفت: نخستین مرکز نیکوکاری رسانه سال گذشته در بیرجند راه‌اندازی شد؛ خبرنگاران هر کجا دیدند که کمیته امداد در وظایف خود کوتاهی کرده آن را به ما منتقل کنند.

وی درباره برگزاری جشن عاطفه‌ها گفت: همه دفاتر کمیته امداد در استان‌ها فعال خواهند بود؛ در استان‌هایی که وضعیت سفید است مدارس پایگاه جمع‌آوری کمک‌های مردمی در جشن عاطفه‌ها هستند.

بختیاری اظهار داشت: برای سال تحصیلی جدید ستاد اجرای فرمان امام (ره) یک میلیون بسته آموزشی در اختیار دانش‌آموزان قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه ۲۱۵ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد خارج شدند، گفت: ۳۶۵ هزار خانواده جدید تحت پوشش قرار گرفتند.

رییس کمیته امداد با بیان اینکه چهار هراز و ۷۱۰ میلیارد تومان وام اشغال قرض الحسنه در سال ۹۸ پرداخت شد، افزود: در سال گذشته ۱۷۶ هزار اشتغال توسط کمیته امداد ایجاد شد.

بختیاری گفت: همچنین ۳۴۵ هزار فقره وام کارگشایی به ارزش دو هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان توسط صندوق قرض الحسنه امداد ولایت پرداخت شده است.

وی ادامه داد: برای سال جاری، ۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه برای اشتغال در نظر گرفته شده است. همچنین برای سال ۹۹ پیش‌بینی شده، ۲۰۰ هزار اشتغال توسط کمیته امداد ایجاد شود.

رییس کمیته امداد امام (ره) در خصوص افزایش مستمری نیازمندان با توجه به افزایش تورم گفت: در بودجه سال ۹۹ پیش‌بینی افزایش ۲۰ درصدی مستمری مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در نظر گرفته شده است.

تعداد اشتغال مددجویی به دلیل بیماری کرونا از بین رفته است؟

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه چه تعداد اشتغال مددجویی به دلیل بیماری کرونا از بین رفته، گفت: طبق آمار‌ها سه تا چهار درصد اشتغال مددجویی به دلیل کرونا از بین رفته که مورد حمایت کمیته امداد قرار گرفتند.

بختیاری با بیان اینکه ۲۵ هزار زوج جوان در پشت نوبت دریافت جهزیه هستند، افزود: در کوتاه‌ترین زمان ممکن و تا قبل از ماه محرم مشکل این زوج‌ها رفع خواهد شد و پشت نوبت نخواهیم داشت.


نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز