کد خبر: ۳۰۴۹۷
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۹
پایگاه خبری اوای رودکوف:ظهر امروز به مناسبت هفته قوه قضائیه رئيس دادگستري شهرستان لنده پيش از خطبه هاي نماز جمعه این شهر سخنرانی کرد.


براي ايجاد تحول ، نياز است همه دستگاهها دست به دست هم دهند

ایرج علیبازی ضمن تبريك هفته قوه قضائيه و گرامیداشت ياد و  خاطره شهداي اسلام و انقلاب، شهداي مدافعان حرم علي الخصوص شهداي هفتم تير و حضرت آيت ا... دكتر بهشتي گفت: در تقويم انقلاب اسلامي از اول تا هفتم تير ماه را به خاطر شهادت حضرت آيت ا... دكتر بهشتي و ياران باوفاي حضرت امام ( ره ) هفته قوه قضائيه نام نهاده اند و بهانه اي شده تا اين قوه بتواند در اين ايام گزارشي از عملكرد يكساله خود را به خدمت عموم مردم ايران برساند.

وی ضمن برشمردن اهداف قوه قضائيه علي الخصوص اهم برنامه هاي رئيس قوه قضائيه افزود: براي ايجاد تحول ، نياز است همه دستگاهها دست به دست هم دهند.

رئیس دستگاه قضایی شهرستان لنده  اعلام داشت:اعم پرونده ورودی به دادسرا ؛ دادگاه و شورای حل اختلاف 5375  فقره بوده و خروجی آن  5388 بوده که نسبت به سایر مناطق  پایین میباشد ولی با توجه به فرهنگی و متدین بودن جامعه شهرستان باز قابل قبول نبوده و باید تلاش شود که این آمار پایین بیاید.

ایشان در ادامه افزود: عوامل سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در وقوع جرم مؤثر است که در این خصوص نظام پیشگیری از وقوع جرم و جلوگیری از آن وظیفه عموم مردم است.

این مقام قضایی شهرستان لنده  پیشرفت چشمگیر در بحث ابلاغ الکترونیک و افزایش تا ۹۸ درصدی الکترونیک شدن ابلاغها به منظور رعایت حقوق ارباب رجوع و مردم ؛ ایجاد بستر دادرسی الکترونیک در بحث زندانیان در سال ۱۴۰۰؛ و رعایت تکریم زندانیان ؛ ایجاد کارگروه های پیشگیری از جرایم انتخاباتی؛ ساماندهی فضای مجازی؛ مبارزه با جرایم خشن و سازمان یافته؛ کارگروه مبارزه با زمین خواری و ترک فعل مدیران طی شش ماه اخیر را از دیگر اقدامات دادگستری شهرستان لنده در یکسال اخیر عنوان نمود.


هشدار جدی به مجرمان خشن و با سابقه

قاضی علیبازی، برقراری امنیت را از جمله مطالبات اصلی شهروندان دانست و با هشدار به مجرمان خشن و سابقه دار گفت: دستگاه قضایی بدون هیچ‌گونه ملاحظه و ارفاقی با مجرمان حرفه‌ای، سابقه‌دار و خطرناک شهرستان برخورد قاطع می‌کند.

محور اصلی تکالیف شورای حل اختلاف، مصالحه است

رئیس دادگستری شهرستان لنده با بیان اینکه ؛محور اصلی تکالیف شورای حل اختلاف، مصالحه است از خدمات شوراهای حل اختلاف تقدیر و بر اصلاح ذات البین تاکید نمود.

وی با اشاره به اینکه پیشگیری بهتر از درمان است اظهار داشت: پیشگیری از وقوع جرم به عهده قوه قضائیه است اما سایر نهادهای مسئول هم باید برای هم افزایی و عمل به وظیفه خود تلاش کنند.

مسولان با اعتماد مردم بازی نکنند

علیبازی در ادامه گفت:در کشور ما مشکلات متعددی در سرمایه اجتماعی وجود دارد که بخشی از آن ناشی از عملکرد و رفتارهای ما مسئولان است که بر اعتماد مردم به حکومت تاثیر دارد.


وی اظهار داشت: باید با اعمال و رفتارمان اعتماد مردم را به دست بیاوریم و نباید خدای ناکرده مرتکب اشتباهی شویم که  مردم فکر کنند که آنها را فریب داده  و اعتمادشان به نظام و مسولین را خدشه دار کنیم  متاسفانه مشاهده شد قبل از انتخابات اداره ای بولدوزر را جهت ترمیم جاده ارتباطی به یکی از روستاها انتقال  و بلافاصله بعد  از انتخابات قصد بازگرداندن آن را داشته اند! و اینکه چنین اقداماتی باعث از بین رفتن اعتماد مردم و دلسردی انها خواهد شد که صد البته   اقداماتی چه از روی عمد و چه سهو قبیح و زشت است و مسوولان باید پاسخگوی این مردم مقاوم و با وقار باشند.

منتخبین با صداقت پاسخ اعتماد مردم را بدهند

رئیس دستگاه قضایی شهرستان لنده گریزی به انتخابات 28 خرداد داشت و ضمن تبریک به منتخب مردم در کسوت ریاست محترم جمهوری و نمایندگان منتخب مردم در پارلمانهای محلی گفت: علی‌رغم محدودیت‌هایی که وجود داشت مشارکت مثال‌زدنی مردم موجب انسجام نظام شد و امیدواریم شاهد رفع مشکلات کشور در زمینه‌های گوناگون باشیم.

ایشان از منتخبان شورای شهر لنده خواست تا  پاسخ اعتماد مردم در روز 28 خرداد را با انتخاب شهرداری متخصص و متعهد و  با  کار و عمل انقلابی و مدیریت جهادی بدهند.


ایرج علیبازی در ادامه گفت:بزرگ‌ترین گناه یک مسوول ندیدن فساد آشکار در زیر مجموعه خود است؛ اگر مدیری متوجه شود و کاری نکند خودش مفسد و شریک جرم است و اگر مفسد نباشد ولی نظارتی نداشته و از فساد دستگاه خود آگاهی نداشته باشد بی کفایت و ناکارآمد است  و در هر دو صورت ؛  باید کنار برود و نیروهای متخصص؛ پاکدست؛جهادی و انقلابی جایگزین ایشان گردد.

ایشان در پایان سخنرانی خود  دلنوشته جالبی را تقدیم مردم نمود و گفت:

می خواهیم دادگستر باشیم و نه دام گستر

ما مسوولین نظارتی و امنیتی تافته جدابافته نیستیم و از خود شما مردمیم؛ ما مردمیم، مردم با مردم، مردم برای مردم، مردم فدای مردم


ما میخواهیم دادگستر باشیم و نه دام گستر؛ دام گستری نیستیم و دادگستری هستیم و میخواهیم داد بگسترانیم


ما به دنبال مچ گیری نیستیم و به دنبال((دست)) گیری هستیم و میخواهیم دست شما مردم مقاوم و باوقار را بگیریم و از بن بست ها و محرومیت ها خارج کنیم


ما میخواهیم که به داد شما برسیم و نمیخواهیم داد شمارا دربیاوریم؛ بیشتر میخواهیم دادرس شما باشیم تا بازرس شما.


میخواهیم که خادم صدیق و امانتدار امین شما باشیم و شما ولی نعمتان واقعی ما باشید که مایه بسی مباهات و افتخار است برای ما
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: