کد خبر: ۳۲۵۰۲
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۸
مشروح خطبه های نماز جمعه این هفته شهرلنده به امامت حجت الاسلام محمودی اصل:
نماز عبادی سیاسی جمعه لنده با رعایت پروتکل های بهداشتی به امامت حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل اقامه شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آوای رودکوف از لنده ؛حجت‌الاسلام محمودی اصل در خطبه های نماز جمعه گفت:رزمندگان هم استانی ما در عملیات پد خندق حماسه خلق کردند و دشمن بعثی از اینکه یک ارتش در مقابل یک گردان زانو زد متحیر ماند.

انتقاد شدید امام جمعه لنده از مجالس ترحیم و فاتحه/قبرستان محل عبرت است نه ساز و دهل

وی افزود:موسم حج است و مسلمانان از گوشه و کنار عالم جمع می شوند و ظلم ظالمین جهان و خیانت‌های آمریکا و اسرائیل را بیشتر متوجه می شوند.

حجت الاسلام محمودی اصل گفت:امروزه سن اعتیاد و استفاده از مواد مخدر خیلی پایین آمده و ضمن اینکه از ناحیه پلیس باید مبارزه شود، که می شود ،خانواده ها هم این وسط رکن رکین برای حفظ فرزندان خود هستند از زحمات پلیس و سایر نهادهایی که برای نجات معتادان در قالب کمپ ترک اعتیاد زحمت می کشند، تشکر می کنیم.

امام‌جمعه لنده با اشاره به ۷تیر سالروز انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی و شهادت مظلومانه آیت الله دکتر بهشتی و ۷۲تن از یارانش که روز قوه قضائیه نامگذاری شده گفت:مهم ترین رسالت قوه قضائیه اقامه عدل است، همون هدفی که انبیا داشتند .

خطیب نماز جمعه لنده خاطرنشان کرد:در این وضعیت بد اقتصادی لازم است صاحبان خانه هوای مستاجران را داشته باشند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان لنده در مورد بحث داخلی شهرستان گفت: لازم است برای چندمین بار تذکر و خواهش، بلکه التماس کنم، آن هم راجع به مجالس فاتحه و آسیب های آن است که گویا تمامی ندارد،با اینکه مردم خودشان نسبت به بعضی برنامه ها و هزینه های اضافی که در این اوضاع اقتصادی انجام می شود گلایه دارند، اما می بینیم که این برنامه ها ادامه پیدا می کند آیا اینها به صلاح است ؟متولیان فرهنگ بنا به وظیفه شان جلسه تشکیل دادند، بزرگان را دعوت کردند، میثاق نامه نوشتند، گویا تنها عده کمی می خواهند به آن عمل کنند.اگر مردم رعایت نکنند باز هم در مراسمات تیراندازی می شود دادستان محترم باید تماس بگیرد تهدید کند تا اسلحه ها را جمع بکنند و وقتی مردم رعایت نکنند رقم های نجومی در جیب خوانندگان و مداحان محلی ریخته می شود.

حجت الاسلام محمودی اصل تاکید کرد:قبرستان محل عبرت است نه ساز و دهل قبرستان بنا بر آموزه های دینی محل تفکر است ،محل بیدار شدن است، خواهشا ریش سفیدان طوایف خاموش نباشند، اگر نخبگان ما کنار بنشینند و جلوی بعضی کارها را نگیرند معلومه چه اتفاقاتی می افتد.

امام جمعه لنده در پایان گفت: شهرداری قرار بود اجازه ندهد ماشین های رانندگان محلی وارد قبرستان شود ،چرا این دو سال عمل نکردند؟از مردم انتظار داریم نسبت به کوتاه کردن مراسمات همکاری لازم را بنمایند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: