کد خبر: ۳۲۵۱۵
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۷
در دیدار استاندارکهگیلویه و بویراحمد با وزیر نیرو عنوان شد:
در دیدار استاندارکهگیلویه و بویراحمد با وزیر نیرو اعتبارات آبی محرومیت‌زدایی استان افزایش قابل توجهی یافت.

به گزارشپایگاه خبری آوای رودکوف از یاسوج ؛سیدعلی احمدزاده استاندار کهگیلویه وبویراحمد با علی‌اکبر محرابیان وزیر نیرو دیدار کرد.

افزایش اعتبارات آبی محرومیت‌زدایی استان کهگیلویه و بویراحمد به ۹۰۰ میلیارد تومان/ دستور ویژه برای تسریع در روند احداث سد تنگ سرخ

استاندار کهگیلویه وبویراحمد در این دیدار گزارشی از شرایط تنش آبی و آخرین وضعیت طرح‌ها و پروژه‌های این بخش را ارائه داد و خواهان توجه جدی به این حوزه شد.

علی اکبر محرابیان وزیر نیرو با توجه به گزارش و پیگیری استاندار در خصوص شرایط آبی استان و ضرورت افزایش و تامین منابع در بحث جذب اعتبارات محرومیت‌زدایی علاوه بر ۶۱۰ میلیارد تومان گذشته، دستور افزایش ۳۲۶ میلیاردی اعتبارات را صادر کرد.

با دستور ویژه وزیر نیرو در خصوص افزایش ۳۲۶ میلیارد تومانی اعتبارات محرومیت‌زدایی مازاد بر اعتبارات گذشته که برای آب استان در نظر گرفته شده بود اکنون اعتبارات آبی استان در حوزه محرومیت‌زدایی به ۹۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت.

این اعتبارات جهت تامین و اصلاح و توسعه روستاهایی که دارای تنش آبی هستند در نظر گرفته شده است.

محرابیان همچنین دستور داد کارگران و مهندسان سدتنگ سرخ با تلاشی مضاعف دو و یا سه شیفته کار کنند و به روند احداث این پروژه مهم و تاثیرگذار سرعت بخشند.

وی همچنین در پاسخ به درخواست استاندار برای رفع موانع سد آبریز کهگیلویه بزرگ و تسریع در روند کار، دستور ویژه‌ای صادر کرد.

محرابیان همچنین برای رفع تنش آبی روستاهای شهرستان‌های کهگیلویه بزرگ، دشت امام‌زاده جعفر و شهر باشت مبالغ قابل توجهی اختصاص داد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: