کد خبر: ۳۲۶۷۰
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۱
در آستانه ماه محرم؛
صداوسیمای مرکز استان در دهه اول ماه محرم 37 برنامه مختلف در حوزه های صدا؛ خبر، سیما و فضای مجازی را بر روی آنتن می برد.

به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف از یاسوج ؛برنامه «حماسه حسینی» به صورت زنده در دهه اول محرم از ساعت 21:15 به مدت 75 دقیقه با حضور هیات‌های مذهبی، مداحان، پیرغلامان، هنرمندان عاشورایی و ارتباط مستقیم با مراسمات عزاداری استان با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مجاورت خیمه شهید گمنام صداوسیمای استان بر روی آنتن سیمای دنا می رود. تهیه کنندگی این برنامه را آقای عادلی پور و مجری گری آن را عبدالعزیز تقی زاده برعهده دارد.

تهیه و تولید37 برنامه مختلف در ماه محرم توسط صداوسیمای استان/شبکه دنا رنگ و بوی حسینی به خود می گیرد

برنامه «به وقت روضه» در دهه اول ماه محرم از ساعت ۱۸ به مدت30 دقیقه، روضه های خانگی و محلات را با هدف فرهنگ سازی در خصوص هر خانه یک حسینیه به تصویر می کشد. در این برنامه شاهد ارتباط اینترنتی با خانه‌هایی خواهید بود که با رعایت دستورالعمل های بهداشتی به عزاداری و روضه خوانی برای اباعبدالله الحسین(ع) می‌پردازند.تهیه کنندگی این برنامه را عبدالعزیز تقی زاده و مجری گری آن را عبدالرحمان روح الامین بر عهده دارد.


برنامه «گزارش روز» در دهه اول محرم از 19:50 دقیقه به مدت 30 دقیقه با حضور در یکی از محلات شهرهای استان به پوشش عزاداری های آنها می پردازد.هدف از این برنامه تقویت مراسمات عزاداری محله ها و به تصویرکشیدن آنها در رسانه است.پخش زنده مراسمات تاسوعا و عاشورای حسینی و شام غریبان از دیگر برنامه های معاونت سیما در ماه محرم است.


رادیو دنا نیز در برنامه زنده «دریای عطش» به مدت 13 شب هر روز از ساعت 18 الی 19 به تبیین فلسفه قیام عاشورا می‌پردازد، این برنامه به تهیه کنندگی وحید علویان سوق و گویندگان این برنامه را خانم سهیلا سیف الله زاده و جهانبخش صابری بر عهده دارد.


برنامه «شب های محرم» به مدت سیزده شب از ساعت 21 الی 22 با حضور میهمانان اعم از استادان حوزه و دانشگاه استان به اهمیت ماه محرم می پردازد، این برنامه به تهیه کنندگی یوسف رضایی و گویندگی سید عنایت عباسی تهیه و تولید می شود.


«برگ های معرفت» به معرفی کتب عاشورایی و مقاله های معتبر و پژوهش های مستند در خصوص عاشورای حسینی بر روی آنتن می رود، تهیه کنندگی این برنامه را سجاد بیگدلی برعهده دارد.


«سوگ آواها» مستندی با موضوع آئین های عزاداری استان است که توسط محمد صادق آزادی تهیه و تولید شده است.


«حدیث معرفت» به معرفی احادیث معتبر امام حسین(ع) می پردازد که تهیه کنندگی آن را خانم الهه الهی برعهده دارد.


«نوای حسینی» به پخش نوحه ها و مرثیه های دهه اول محرم می پردازد، این برنامه از ساعت 22 تا 22:30 به مدت 13 شب بر روی آنتن رادیو دنا می رود.


«علمدار عشق»ویژه برنامه تاسوعای حسینی و«روز دهم» ویژه برنامه عاشورای حسینی از دیگر برنامه های معاونت صدا است که در دهه اول ماه محرم بر روی آنتن رادیو دنا می رود.


معاونت خبر صداوسیمای مرکز استان هم با تهیه و تولید گزارش هایی در حوزه های پیشواز ماه محرم، اعلام برنامه های دهه اول محرم در شهرستانها، شاعران آئینی، هیات های مذهبی، اهلی من العسل، شیرخوارگان حسینی، مراسمات عزاداری، توزیع نذری ، روضه های خانگی و آداب و رسوم مردم استان را به نمایش در می آورد.


تولید گزارش مردمی در رابطه با آداب و رسوم در ماه محرم، تولید عکس نوشت و پوستر با موضوع عزاداری های استان، تولید استوری موشن و راه اندازی پویش با موضوع برنامه های دهه اول محرم از مهمترین اقدامات معاونت فضای مجازی صداوسیمای استان است.

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: