کد خبر: ۳۲۹۳۹
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۹
از نظر باورهای مذهبی و شرعی دست‌کم شمار و درصدی از ایرانیان نمی‌توانند و نمی‌خواهند زیر بار سخت‌گیری‌های نظام سیاسی بروند.

پایگاه خبری آوای رودکوف-روزنامه جهان صنعت در گزارشی با عنوان «روزهای ناشناس» از خواست شمار از ایرانیان برای زیربار نرفتن سخت گیری های نظام در مسائل شرعی و مذهبی نوشت.

این روزنامه با اشاره به اعتراضاتی که در روزهای اخیر در بیشتر شهرهای کشور در جریان است نوشت:از نظر باورهای مذهبی و شرعی دست‌کم شمار و درصدی از ایرانیان نمی‌توانند و نمی‌خواهند زیر بار سخت‌گیری‌های نظام سیاسی بروند. این دو اراده غیرهمسو در دهه‌های تازه‌سپری‌شده و به ویژه دهه ۱۳۹۰ که با اعمال تحریم‌های گسترده آمریکایی‌ها اقتصاد کلان و کسب‌وکار و معیشت شهروندان بدتر شده به نوعی واگرایی فزاینده تبدیل شده است.

به عقیده نویسنده «در این وضعیت واگرایی فزاینده تفسیر خاص از اینکه باید نوع پوشش زنان در چارچوبی باشد که نظام سیاسی می‌خواهد، بارها به نارضایتی مردم منجر شده است.»

در ادامه نیز ریشه اعتراضات بررسی و تاکید شده است: واقعیت این است که ریشه اعتراض‌ها و رفتار شهروندان ناراضی تنها و تنها در اتفاق تازه رخ‌داده نیست و فراتر از این مساله است. شهروندان ایرانی می‌بینند که معیشت آنها در تندباد تورم ۴۰ درصدی تهدید جدی می‌شود و دولت نیز نمی‌تواند مساله تحریم‌ها را که ریشه این تورم است حل کند و در همین وضعیت به زنان نیز فشار می‌آورد که نباید فراتر از چیزی که حکومت می‌خواهد رفتار کنید.

جهان صنعت در پایان هشدار داده است روزهای ناشناس امروز در صورت برطرف نشدن تنگناهای اقتصادی و اجتماعی به روزهای بدتر و ناشناس‌تر تبدیل می‌شوند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: