«آوای رودکوف (آوای دنا) »رسانه شماست ؛نويسنده و ناقد رسانه خود باشيد.                      یاداشت  و سوژه هاي خبري خود را از «اینجا» برای ما ارسال نمایید       اخبار مهم ایران ؛ جهان و استان کهگیلویه و بویراحمد را با "آوای رودکوف" مرور نمائید .       
پنجشنبه ۲۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۶  |  Thursday, 16 September 2021
کد خبر: ۳۰۰۹۰
تاریخ انتشار: ۱۶:۲۰ - ۱۶ فروردين ۱۴۰۰
دوره‌های آموزشی معلمان حق‌التدریس در دانشگاه فرهنگیان از فروردین ۱۴۰۰ آغاز و تا پایان شهریور ادامه دارد و احکام استخدامی پذیرفته‌شدگان در آزمون پایانی از اول مهر ۱۴۰۰ است.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آوای رودکوف به نقل از خبرگزاری تسنیم، معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی برای تعیین تکلیف استخدامی باید در دوره آموزشی یک ساله دانشگاه فرهنگیان شرکت کنند و پس از قبولی در آزمون پایانی این دوره، استخدام خواهند شد.

واجدیدن شرایط ملزم به گذراندن دوره مهارت‌آموزی و موفقیت در آزمون پایانی هستند، شرایط و زمان برگزاری آزمون پایانی از طریق دانشگاه مجری دوره مهارت‌آموزی اعلام خواهد شد.

افراد مشمول استخدام که به دلیل محدودیت در ردیف‌های استخدام، امکان معرفی آنان برای گذراندن دوره مهارت آموزی در این مرحله فراهم نشده است در ادامه فرآیند استخدام، با رعایت قوانین و مقررات و اخذ مجوزهای قانونی لازم از مراجع ذی‌صلاح برای تبدیل وضعیت آنان و معرفی به دوره مهارت آموزی اقدام خواهد شد.

تمام افراد مشمول استخدام در این مرحله، باید قبل از جذب و تبدیل وضعیت تأییدیه گزینش را کسب کنند.

افراد باید گواهی صحت مزاج ( آزمایشات و معاینات بدو استخدام و عدم سوء پیشینه) را قبل از پایان پودمان اول آموزشی حداکثر تا تاریخ 30 خرداد 1400 ارائه دهند.

ثبت نام و شرکت در دوره مهارت آموزی براساس فهرست تایید شدگان نهایی در سقف مجوزهای ردیف استخدامی صرفاً با اخذ معرفی نامه اداره کل آموزش و پرورش استان سهمیه خدمتی برای دانشگاه مجری دوره بر اساس کد رهگیری امکان‌پذیر خواهد بود؛ مشمولین تایید شده باید ضمن اخذ معرفی‌نامه از استان سهمیه خدمتی نسبت به مراجعه و ثبت نام در دوره مهارت آموزی در دانشگاه تعیین شده اقدام کنند.

کلاس‌های مجازی

با توجه به بیماری کووید 19 و تصمیمات ستاد ملی کرونا تا اطلاع ثانوی برگزاری کلاس‌های دوره مهارت آموزی در پردیس‌های داشگاه فرهنگیان و رجایی به صورت حضوری مجاز نبوده و به صورت مجازی ارائه خواهد شد لذا افراد باید زمان دقیق شروع کلاس‌های مجازی را از طریق وب‌سایت رسمی دانشگاه‌ها پیگیری کنند.

دروس مرتبط با کارورزی و کارآموزی دوره مهارت آموزی به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

اجرای دوره های آموزشی به شیوه پودمانی ( 2 یا 3 پودمان ) بوده که بر اساس عناوین رشته‌های شغلی با مسئولیت دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه رجایی برگزار خواهد شد.

در صورت حضوری بودن دوره مهارت آموزی، دانشگاه مجری دوره مسئولیتی در قبال اسکان و تغذیه مهارت آموزان ندارد و در صورت تقاضای افراد و وجود امکانات ارائه خدمات با اخذ هزینه مربوطه انجام خواهد گرفت.

هزینه‌های مربوط به برگزاری دوره آموزشی براساس تعرفه‌های مصوب آموزش و پرورش بر عهده مشمولین بوده که برای دانشگاه شهید رجایی یک میلیون و 800 هزار تومان و دانشگاه فرهنگیان یک میلیون و 500 هزار تومان است.

ملاک قبولی در آزمون پایانی کسب نمره قبولی در هر ماده درسی (حداقل 60 درصد) نمرات آزمون است و ملاک قبولی و تأیید دوره مهارت آموزی منوط به کسب حداقل 70 درصد نمرات (آزمون پایانی، فعالیت‌های فرهنگی و تدریس عملی) بر اساس ضوابط دانشگاه مجری دوره خواهد بود.

آموزشیاران و آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی مکلفند گواهی قبولی در آزمون داخلی را جهت ضبط در پرونده استخدامی و آموزشی به اداره کل آموزش و پرورش سهمیه خدمتی و دانشگاه مجری دوره مهارت آموزی ارائه کنند. (گواهی قبولی در آزمون داخلی از طریق سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی قابل دریافت است.

اگر افراد موفق به گذراندن دوره مهارت آموزی شوند و این موضوع توسط دانشگاه‌ها مورد تایید قرار گیرد اداره کل آموزش و پرورش استان‌ها بعد از دریافت اصل گواهی صلاحیت دوره، تاییدیه از دانشگاه و اخذ نظریه گزینش نسبت به صدور حکم استخدام پیمانی از اول مهر 1400 به بعد با رعایت موارد زیر اقدام خواهد کرد:

بر اساس بند ب ماده 45 قانون مدیریت خدمات کشوری و مجوز صادره از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور نوع استخدام افراد مشمول پیمانی است.

تعیین محل خدمت افراد پس از گذراندن دوره یکساله مهارت آموزی با در نظر گرفتن نیاز در رشته شغلی و جنس بر عهده اداره کل آموزش و پرورش استان سهمیه خدمتی است به منظور رعایت عدالت و جلوگیری از هرگونه تبعیض ناروا در تعیین محل خدمت در مناطق آموزشی استان در سقف سهمیه‌های تخصیصی و بر اساس امتیازات فضلی افراد 70 درصد امتیاز مکتسبه جهت معرفی به دوره مهارت آموزی و 30 درصد امتیازات آزمون پایان دوره به عنوان معیار تعیین محل خدمت خواهد بود.

مربیان پیش دبستانی، حق التدریسان غیر مستقر و نیروهای خرید خدمات آموزشی پس از شرکت در دوره آموزشی یک ساله در دانشگاه در رشته‌های شغلی دبیری، آموزگاری، هنرآموزی، مربی امور تربیتی مدارس، مراقب سلامت و مشاور تحصیلی با رعایت شرایط طرح طبقه بندی مشاغل معلمان و کسب نمره قبولی در آزمون پایان دوره و رعایت قوانین و مقررات گزینش استخدام خواهند شد.

با توجه به برگزاری آزمون داخلی، آموزشیاران و آموزش دهندگان مستمر نهضت سوادآموزی پس از موفقیت در دوره مهارت آموزی صرفاً در رشته شغلی آموزگار ابتدایی در دانشگاه فرهنگیان و قبولی در آزمون پایان دوره و باید قوانین و مقررات گزینش استخدام خواهند شد.

افرادی که نمره قبولی در آزمون داخلی یا آزمون پایان دوره آموزشی را کسب نکنند به محض اعلام نتایج، ادارات کل آموزش و پرورش استانها مکلفند به همکاری آنها خاتمه داده و از فرآیند استخدام حذف کنند.
مدینه صابری/خبرنگار پایگاه خبری آوای رودکوف
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز