کد خبر: ۳۲۳۸۶
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۱
جهان؛
​روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز اعلام کرد که رژیم صهیونیستی به ترور شهید حسن صیاد خدایی اعتراف کرده است.
منبع: ایرنا

پایگاه خبری آوای رودکوف: روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز اعلام کرد که رژیم صهیونیستی به ترور شهید حسن صیاد خدایی اعتراف کرده است.

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در گزارشی اعلام کرد به گفته یک مقام اطلاعاتی که از ارتباطات میان آمریکا و اسرائیل مطلع شده است، اسرائیل به مقامات آمریکایی اطلاع داده که این ترور را انجام داده است.

مسئول حادثه ترور اخیر در تهران مشخص شد

این رسانه آمریکایی نوشت: سخنگوی نخست وزیری اسرائیل از اظهار نظر در مورد این قتل خودداری کرده است. اما به گفته یک مقام اطلاعاتی که از ارتباطات میان آمریکا و اسرائیل مطلع شده است، اسرائیل به مقامات آمریکایی اطلاع داده که این قتل را انجام داده است.

نیویورک تایمز ادامه داد: برنامه ریزی برای هدف قرار دادن سرهنگ خدایی احتمالا حداقل به ماه جولای ۲۰۲۱ بر می گردد.

نیویورک تایمز نوشت: برخی از تحلیلگران ایرانی گفته اند که این اقدامات و اتهامات اسرائیل علیه ایران با هدف جلوگیری از موافقت آمریکا با حذف نام سپاه از فهرست موسوم به سازمان های تروریستی خارجی و در نتیجه جلوگیری از توافق برای احیای برجام انجام می شود.

ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره ترور شهید مدافع حرم حسن صیاد خدایی در تهران در مقابل منزلش گفت: ما گزارش ها را مشاهده کرده ایم. ما هیچ نقش و دخالتی در کشتن (ترور) این فرد نداشته ایم.

استفان دوجاریک سخنگوی سازمان ملل متحد در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر اینکه موضع و واکنش سازمان ملل درباره ترور شهید مدافع حرم حسن صیاد خدایی در تهران چیست؟ گفت: ما همیشه مخالف قتل های فرا قضایی بوده ایم.

برچسب ها: ترور ، قتل ، موساد ، سازمان ملل
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: