کد خبر: ۳۲۴۸۹
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۸
مدیرکل صداوسیمای مرکز استان خبر داد:
مدیرکل صداوسیمای مرکز استان گفت: شبکه استانی دنا محدودیتی برای پرداختن به امر آموزش ندارد.

به گزارشپایگاه خبری آوای رودکوفاز یاسوج؛ امیر رئوف در نشست صمیمی با مدیرکل آموزش و پرورش استان افزود: آموزش و پرورش می تواند موضوعات اولویت دار را در اختیار صداوسیما قرار دهد تا متناسب با آنها برنامه تولید کرده و به روی آنتن ببرد.

آمادگی شبکه استانی دنا برای راه اندازی

وی با بیان اینکه تعامل و همکاری خوبی بین صداوسیمای استان و آموزش و پرورش وجود دارد، ادامه داد: برای سال تحصیلی 1401 و 1402 می توان یک کارگروه مشترکی بین این دو نهاد فرهنگی تشکیل داد تا دانش آموزانی که به علت ابتلا به بیماری کرونا از تحصیل بازمانده و یا ترک تحصیل کرده اند شناسایی شوند تا فضا را برای بازگرداندن آنها به آموزش فراهم کنیم.

مدیرکل صداوسیمای مرکز استان به ایجاد فضای انگیزشی برای معلمان اشاره کرد و گفت: صداوسیما این آمادگی را دارد تا با راه اندازی "رادیو معلم" به صورت یک مجله خبری، فعالیت ها، الگوهای موفق در امر آموزش و اقدامات آموزش و پرورش را پوشش دهد.

وی با بیان اینکه برخی معلمان در شرایط دشوار با عبور از مناطق سخت گذر و یا رودخانه ها به امر آموزش می پردازند، افزود: آموزش و پرورش می تواند با معرفی این سوژه ها به صداوسیما فضا را برای تولید مستند یاری دهد.

رئوف در بخش دیگری از سخنانش به سرود "سلام فرمانده" یکی از حماسی ترین سرودهای دهه 90 اشاره کرد و افزود: ظرفیت خیلی خوبی در بین دانش آموزان استان در حوزه سرود وجود دارد و ما می توانیم با برگزاری رقابت بین شهرستانی، سرود های موفق را شناسایی کنیم و به روی آنتن ببریم.

مدیرکل آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد نیز با تشکر از تعامل و همکاری صداوسیما با این نهاد فرهنگی و تربیتی در ادامه گفت: قریب به ۹۰ درصد دانش آموزان ثبت سفارش کتب درسی خویش را در سامانه ثبت کتب انجام‌ داده اند.

عزت خواه ، آخرین مهلت ثبت نام جهت کتب درسی را پایان خردادماه اعلام کرد وگفت: انتظار می رود اولیا دانش اموزان در فرصت باقی مانده جهت ثبت سفارش کتب درسی اقدام کنند تا در ابتدای مهرماه هیچ دانش آموزی بدون کتاب نباشد.

وی به پروژه مهر جهت تمهیدات و آماده سازی جهت بازگشايي باشکوه مدارس اشاره کرد و گفت: اولویت اصلی آموزش وپرورش در پروژه مهر کلاس درس دانش آموزان است تا هیچ مدرسه و دانش آموزی بدون معلم نباشد.

عزت خواه دغدغه اصلی آموزش وپرورش را تامین فضا وتجهیزات برای آموزش مطلوب دانش آموزان عنوان کرد و گفت: با همکاری خوبی که اداره کل نوسازی و توسعه تجهیز مدارس استان دارند تمام تلاش خویش را برای رفع مشکلات فضا و تجهیزات بکار خواهیم بست تا در ابتدای مهرماه کمترین مشکل را در مدارس داشته باشیم.

لازم به ذکر است در پایان این نشست، آموزش و پرورش استان از مدیرکل ومعاونان صداوسیمای استان به علت همکاری و تعامل خوبی که با این سازمان داشتند تجلیل کردند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: