شهادت رئیس جمهور خدوم ‌و مغتنم و همراهان را محضر رهبر معظم انقلاب ‌‌و امت شهیدپرور ایران تسلیت عرض می‌نماییم.آوای رودکوف

      
کد خبر: ۳۳۹۵۶
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۰:۱۸
مشروح خطبه های نماز جمعه این هفته شهر دیشموک به امامت حجت الاسلام علی اکبر راوند:
نماز عبادی سیاسی جمعه دیشموک به امامت حجت الاسلام علی اکبر راوند اقامه شد.

به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف؛امام جمعه دیشموک در خطبه های نماز جمعه با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با کارگزاران حج گفتند:مقام معظم رهبری با هدف تبین دلایل حضور در حج فرمودند: حضور در حج برای یک هدف واحد است که آن هدف ارفقاء امت اسلامی ونزدیکی دلهای آحاد امت اسلامی به یکدیگراست .

امامزاده میرسالار نیازمند توجه بیشتر مسئولان است/مسئولان بر بازار افسار گسیخته ، مغازه ها و مغازه داران نظارت کنند

حجت الاسلام راوند با بیان اینکه :امت اسلامی اشتراکات فراوانی دارند که سبب اتحاد مسلمانان می شود از جمله قبله مشترک،پیامبر مشترک قرآن مشترک ومودت اهل بیت اظهار داشت:یکی از بهترین و بارزترین مشترکات مسلمین مقابله و ایستادگی در برابر ظلم و کفر وشیطان بزرگ امریکا و هم پیمانان اوست که برای دفاع از فلسطین در برابر استکبار و اسرائیل متحد هستند.

ایشان در ادامه افزودند:یکی دیگر از موکدات رهبر معظم انقلاب به مسلمین عمل به قرآن وحضور در نماز جماعت مسجدالحرام و مسجدالنبی و ارتباط برقرارکردن وهم صحبت شدن با دیگر زایران و خواندن دعای کمیل و براعت از مشرکین است .

خطیب جمعه شهر دیشموک در ادامه با اشاره به روز ملی جمعیت گفتند:جمعیت و مردم زیر بنای اصلی و مهم سیاسی و اقتصادی و اجتماعی هر کشور است .

ایشان افزودند : وضعیت رشد جمعیت در کشور سالهاست که وضع مناسبی ندارد.

امام جمعه دیشموک اظهار داشت: یکی از مهمترین اهداف در طرح جوانی پایین آوردن سن ازدواج است که یک دستور قرآنی است و سنت پیامبر است.

حجت الاسلام راوند بیان کردند که پیامبر میفرمایند:هیچ چیزی نزد خداوند محبوبتر از ازدواج نیست که میطلبد که همه ما نسبت به دستور دین حساس باشیم و هم شرایط ازدواج جوانان را فراهم کنیم و هم به اصل ساده زیستی در اسلام توجه کنیم و کمک کنیم که سن ازدواج نرودکه لازمه این کار رفع مشکلات اقتصادی جوانان است تا بتوانیم با ایجاد فرصتهای ازدواج و پایین آوردن هزینه های ازدواج و فرزندآوری و رفع مشکلات اقتصادی جوانان جلوی بحران جمعیت در آینده کشوررا بگیریم .

رئیس شورای فرهنگ عمومی بخش دیشموک: در ادامه با اشاره به ولادت حضرت معصومه و روز دختر و همچنین آغاز دهه کرامت گفتند:کرامت به معنای بزرگواری است که پیامبر فرمودند بزرگواری مرد همان دین اوست.

ایشان در ادامه اضافه کردند :برکاتی که به این مردم و به این مرز و بوم وارد شده است به سبب وجود آقا امام رضا (ع) و خواهرش حضرت معصومه است که آثار گرانبهایی در زندگی مردم ایران زمین دارند.

امام جمعه دیشموک بیان کردند : علت نامگذاری این روز به نام روز دختربه این خاطر است که خانواده ها به صورت ویژه و خاص به دختران توجه داشتند باشند و دراین روز برایشان هدیه بخرندو دختران نیز درباره زندگی حضرت معصومه تحقیق کنند و با سیره اخلاقی ایشان آشنا شوند.

حجه الاسلام راوند در ادامه با اشاره به روز سوم خرداد و سالروز آزادی خرمشهر در عملیات بیت المقدس گفتند: آزادی خرمشهر ضربه بزرگی به رژیم بعثی وارد ساخت و رژیم بعث پس از تحمل این شکست ،درطول تمامی جبهه نبرد دچار انفعال شده بود وتوهم غلبه بر ایران را برای همیشه به فراموشی سپرد.

حجه الاسلام راوند افزود:آزادی خرمشهر یک پیروزی ساده نبود بلکه آغازی بر شکست های پی در پی دشمن در جبهه نبرد بودو در واقع این پیروزی پایانی بر توهمات دشمن برای نابودی جمهوری اسلامی بود.

امام جمعه دیشموک در ادامه افزودند:روز چهارشنبه چهارم خرداد روز تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه است که در بخش ما امامزاده میرسالار(ع) قرار دارد که سالانه از سراسر کشور و حتی بیرون از کشور زائرانی دارداما متاسفانه در اثر بی توجهی مسئولان مشکلاتی دارد که نیازمند توجه مسئولان اوقاف شهرستان و استان میباشد و با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری که میفرمایند: امامزادگان باید به قطب فرهنگی تبدیل شوند می طلبد که مسئولان جهت رفع مشکلات عمرانی و آبادانی و جاده ای فضاسازی برای زائران اهتمام بیشتری داشته باشند.

حجت الاسلام راوند در ادامه بیان کردند:مشکلات اقتصادی مردم زیاد است و مسئولان باید بر بازار افسار گسیخته مغازه ها و مغازه داران نظارت بیشتری داشته باشند چرا که بعضی از مغازه داران بیش از حد مجاز وچند برابر بیشتر جنس را به مردم میفروشند.

امام جمعه دیشموک با اشاره به خدمات شهرداری و شورای شهر گفتند :از زحمات شورای شهر و شهرداری به خاطر خرید ماشین آلات و ادوات لازم و همچنین آوردن لودر برای حل مشکلات مردم در منطقه کمتر برخوردار دیشموک تشکر میکنیم .

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: