برچسب ها
رضازاده با اشاره به ویدیوی منتشر شده از اشنویه اظهار کرد: چنین اخباری در اشنویه صحت نداردواین اخباری که پخش می شود کذب است و مورد تایید نیست. نیروهای امنیتی در اشنویه مستقر هستند.
کد خبر: ۳۲۹۴۸   تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۷/۰۲

انتخابات
در سه حوزه انتخابیه کهگیلویه، بویراحمد و گچساران تاکنون محمد موحد از حوزه کهگیلویه، مهدی روشنفکر از حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا و غلامرضا تاجگردون در گچساران و باشت پیشتاز هستند.
کد خبر: ۲۷۱۱۲   تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۰۳

آخرین اخبار از ردصلاحیت نمایندگان فعلی مجلس
برخی منابع از رد صلاحیت حدود ۸۰ نماینده اصولگرا و اصلاح‌طلب مجلس فعلی، خبر داده اند.
کد خبر: ۲۶۷۹۶   تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۲

کابینه دوازدهم
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی: رئیس جمهور می‌تواند با توجه به 16میلیون رایی که از سوی جناح رقیب کسب شد، از ظرفیت متخصصان این جناح نیز در کابینه استفاده کند.
کد خبر: ۱۸۸۷۵   تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۳۱

حسین‌زاده مطرح کرد
نایب رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به احتمال معرفی کاندیدای زن از سوی اصولگریان در تقابل با دولت فعلی در انتخابات آینده ریاست جمهوری، این اقدام را استفاده ابزاری از زنان عنوان کرد.
کد خبر: ۱۶۴۱۳   تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۲

آوای رودکوف:سخنگوی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات از تأیید صحت برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۵۰ حوزه انتخابیه دیگر خبر داد که حوزه انتخابیه گچساران و باشت هم در میان این ۵۰ حوزه قرار دارد
کد خبر: ۹۰۸۶   تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۶

آمار غیررسمی از نتایج شمارش آرای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور منتشر شد. به گزارش پایگاه خبری اوای رودکوفبه نقل از تسنیم ،آمار غیررسمی نتایج شمارش آراء صندوق‌های اخذ رای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی منتشر شد.  براساس این گزارش، تاکنون وضعیت 192 حوزه انتخابیه مجلس دهم در سراسر کشور مشخص شده است که تاکنون اصولگرایان با 83 نامزد نسبت به اصلاح‌طلبان با 55 نامزد پیشتاز ورود به بهارستان بوده‌اند. از سویی دیگر تاکنون از میان 192 حوزه انتخابیه دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، 34 حوزه به دور دوم کشیده شده است. ایــــن آمــــار بـــعـــــد از تــــائــــیـــــد وزارت کــــشــــــــور و شـــــورای نــــگــــهــــبــــان رســــمــــیــــت خــــواهــــد یـــــافــــــت.  استان آذربایجان شرقی حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو:  حوزه انتخابیه مراغه و عجب‌شیر: حسین‌زاده (اصولگرا) و دواتگری(اصولگرا)؛ انتخابات به دور دوم کشیده شد. حوزه انتخابیه مرند و جلفا: شافعی (‌اصلاح‌طلب) و حسن‌نژاد (اصولگرا)؛ انتخابات به‌ دور دوم کشیده شد.  حوزه انتخابیه اهر و هریس: حسینیان (اصولگرا) و عبدالهی(اصلاح‌طلب)؛ انتخابات به دور دوم کشیده شد. حوزه انتخابیه میانه: فرمند(اصلاح‌طلب) و باشیویاری(اصولگرا) حوزه انتخابیه سراب: نصیرپور (اصلاح‌طلب)، داوودی (مستقل)؛ انتخابات به دور دوم کشیده شد. حوزه انتخابیه بناب:  اعزازی (اصولگرا) حوزه انتخابیه شبستر: علیلو (اصولگرا) آقاپور(مستقل)؛ انتخابات به دور دوم کشیده شد. حوزه انتخابیه ملکان: سلمان خدادادی (اعتدال‌گرا) حوزه انتخابیه کلیبر، خداآفرین و هوراند: ولی‌ اللهقلی‌زاده (اصولگرا) حوزه انتخابیه بستان‌آباد: محمد وحدتی (مستقل) حوزه انتخابیه هشترود و چاراویماق: سید حمزه امینی (اصلاح‌طلب) حوزه انتخابیه ورزقان: رضا علیزاده (اصولگرا) استان آذربایجان غربی حوزه انتخابیه ارومیه: قاضی‌پور (اصولگرا)؛ 2 نماینده دیگر هنوز قطعی نشده است. حوزه انتخابیه بوکان: قسیم عثمانی (اعتدال‌گرا) حوزه انتخابیه پیرانشهر و سردشت: رسول خضری (مستقل) حوزه انتخابیه خوی و چایپاره: تقی اکبری (اصولگرا) حوزه انتخابیه سلماس: رسول جلایر (اصولگرا) و شهروز برزگر (اصلاح‌طلب)؛ انتخابات به دور دوم کشیده شد. حوزه انتخابیه ماکو، چالدران، پلدشت و شوط: شریف‌‌پور(اصلاح‌طلب) و اکبرزاده(اصولگرا)؛ انتخابات به دور دوم کشیده شد. حوزه انتخابیه مهاباد: محمود‌زاده (مستقل) حوزه انتخابیه میاندواب و شاهین‌دژ و تکاب: عیسی‌زاده(اصولگرا)، هاشمی (اصولگرا) و میرزایی (اصلاح‌طلب)؛ انتخابات به دور دوم کشیده شد. حوزه انتخابیه نقده و اشنویه : عبدالکریم حسین‌زاده (اصلاح‌طلب) استان اردبیل  حوزه انتخابیه اردبیل، نمین و نیر: صدیف بدری(اصولگرا)، رضا کریمی (اعتدال‌گرا)؛ محمد فیضی(اصلاح‌طلب) و سید کاظم موسوی (مستقل) در دوره دوم برای کسب کرسی سوم نمایندگی مجلس در این حوزه به رقابت می‌پردازند.  حوزه انتخابیه پارس‌آباد و بیله‌سوار: ایرج بیگدل‌لو (اصولگرا) و شکور پورحسین(مستقل)؛ انتخابات به دور دوم کشیده شد. حوزه انتخابیه خلخال و کوثر: بشیر خالقی (اصولگرا) حوزه انتخابیه گرمی: سیدحمایت میرزاده (اصلاح‌طلب) حوزه انتخابیه مشگین‌شهر: ولی ملکی (مستقل) استان اصفهان  حوزه انتخابیه اصفهان:  حوزه انتخابیه نایین و خور و بیانک: عباسعلی پوربافرانی (مستقل) حوزه انتخابیه نطنز، بادرود و قمصر: مرتضی صفاری (اصولگرا) حوزه انتخابیه فلاورجان: موسوی‌لارگانی( اصولگرا) حوزه انتخابیه اردستان: حجت‌الاسلام سیدصادق طباطبایی‌نژاد (اصولگرا) حوزه انتخابیه نجف‌آباد و تیران و کرون: ابوالفضل ابوترابی(اصولگرا) حوزه انتخابیه مبارکه: زهرا سعیدی(مستقل) حوزه انتخابیه خوانسار و گلپایگان: بختیار (اصلاح‌طلب) شاهین‌شهر، میمه و برخوار: حسین‌علی حاجی‌دلیگانی (اصولگرا) حوزه انتخابیه فریدون شهر، فریدن و چادگان: اکبر ترکی (اصولگرا) حوزه انتخابیه شهرضا و دهاقان: حجت‌الاسلام آقایی‌(اصولگرا)، سمیه محمودی(مستقل)؛ انتخابات به دور دوم کشیده شد. حوزه انتخابیه لنجان: محسن کوهکن (اصولگرا) حوزه انتخابیه سمیرم: سلیمی(اصولگرا)، جعفری(اصولگرا)؛ انتخابات به دور دوم کشیده شد. حوزه انتخابیه کاشان، آران و بیدگل: سید جواد ساداتی‌نژاد (اصولگرا) حوزه انتخابیه خمینی‌شهر: سید جواد ابطحی (اصولگرا) استان البرز حوزه انتخابیه کرج، فردیس و اشتهارد: عزیز اکبریان(اصولگرا) و محمد جواد کولیوند(مستقل) حوزه انتخابیه ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان:  محمود بهمنی (اصولگرا) استان ایلام حوزه انتخابیه ایلام، ایوان، شیروان و چرداول و مهران: جلال میرزایی (اصلاح‌طلب)، لطیف صادقی(اصولگرا)، سلام امینی(مستقل) و سارا فلاحی(مستقل)؛ انتخابات به دور دوم کشیده شد. حوزه انتخابیه دهلران، دره‌شهر و آبدانان: شادمهر کاظم‌زاده (مستقل) و علی‌محمد احمدی (مستقل)؛‌ انتخابات به دور دوم کشیده شد. استان بوشهر حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم: حجت‌الاسلام عبدالحمید خدری (اصلاح‌طلب) حوزه انتخابیه دشتی و تنگستان: سید کمال‌الدین شهریاری (اصولگرا) حوزه انتخابیه کنگان، دیر و جم: سکینه الماسی (اعتدال‌گرا) حوزه انتخابیه دشتستان: محمدباقر سعادت (اعتدال‌گرا) استان تهران  حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس:  حوزه انتخابیه پاکدشت: محمد قمی (اصلاح‌طلب) حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه: سید احمد رسولی‌نژاد (اصولگرا) حوزه انتخابیه رباط‌کریم و بهارستان:  حوزه انتخابیه شهریار، قدس و ملارد:  حوزه انتخابیه ورامین، پیشوا و قرچک: سید حسین نقوی‌حسینی(اصولگرا) استان چهارمحال و بختیاری حوزه انتخابیه شهرکرد: اردشیر نوریان(اصلاح‌طلب) حوزه انتخابیه اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار: علی کاظمی(اصلاح‌طلب)، قدرت‌الله حمزه (اصولگرا)؛ انتخابات به دور دوم کشیده شد. حوزه انتخابیه بروجن: خدیجه ربیعی(مستقل) و علی نادری‌فرد(مستقل)؛ انتخابات به دور دوم کشیده شد. حوزه انتخابیه لردگان: محمد خالدی (اصلاح‌طلب) استان خراسان‌جنوبی حوزه انتخابیه بیرجند و درمیان: حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی(اصولگرا) حوزه انتخابیه نهبندان و سربیشه: نظر افضلی(اصولگرا) حوزه انتخابیه قائنات: فرهاد فلاحتی (اصولگرا) حوزه انتخابیه فردوس، سرایان و طبس: امیر حسنخانی (اصولگرا) استان خراسان‌رضوی حوزه انتخابیه مشهدمقدس و کلات:  حوزه انتخابیه تربت‌جام و تایباد: رحیمی (اصلاح‌طلب) حوزه انتخابیه تربت‌حیدریه و مه‌ولات:  ابوالقاسم خسروی(اصولگرا) و باستانی (اصلاح‌طلب)؛ انتخابات به دور دوم کشیده شد.  حوزه انتخابیه چناران و بینالود: محمد دهقان (اصولگرا) حوزه انتخابیه خواف و رشتخوار: نگهبان سلامی(اصلاح‌طلب) حوزه انتخابیه درگز: حاتمیان (اصلاح‌طلب) حوزه انتخابیه سبزوار، جغتای و جوین: مقصودی(مستقل)، سبحانی‌فر(اصلاح‌طلب) حوزه انتخابیه فریمان، سرخس و بخش‌های احمد‌آباد و رضویه: احسان قاضی‌زاده (اصولگرا) حوزه انتخابیه قوچان و فاروج: هادی شوشتری (اصلاح‌طلب) حوزه انتخابیه کاشمر و خلیل‌آباد و بردسکن: بنیادی (اصلاح‌طلب) حوزه انتخابیه گناباد و بجستان: حمید بنایی(اصولگرا)  حوزه انتخابیه نیشابور و تخت‌جلگه: حمید گرمابی (اصلاح‌طلب) و هاجر چنارانی (اصولگرا) استان خراسان‌شمالی حوزه انتخابیه بجنورد، مانه و سملقان و جاجرم: علی اکبری (اصلاح‌طلب) و علی قربانی (اصلاح‌طلب) حوزه انتخابیه اسفراین: هادی قوامی (اعتدال‌گرا) حوزه انتخابیه شیروان: عبدالرضا عزیزی (مستقل) استان خوزستان حوزه انتخابیه اهواز: حوزه انتخابیه آبادان:  حوزه انتخابیه اندیمشک: فریدون حسن‌وند(اصولگرا) حوزه انتخابیه ایذه و باغملک: سیدهادی طباطبایی(اصولگرا) و هدایت‌الله خادمی(مستقل)؛ انتخابات به دور دوم کشیده شد.  حوزه انتخابیه بهبهان: محمودرضا ضرغامی (اصلاح‌طلب) حوزه انتخابیه خرمشهر: عبدالله سامری (مستقل) حوزه انتخابیه دزفول: پاپی (اصولگرا) حوزه انتخابیه دشت‌آزادگان و هویزه: قاسم ساعدی (اصولگرا) حوزه انتخابیه رامهرمز و رامشیر: اقبال محمدیان (اصولگرا)  حوزه انتخابیه شادگان: مجید ناصری‌نژاد (اصولگرا) حوزه انتخابیه شوش: سید راضی نوری (اصولگرا) حوزه انتخابیه شوشتر و گتوند: سهراب گیلانی (اصولگرا) حوزه انتخابیه مسجدسلیمان، لالی، هفتگل و اندیکا:  حوزه انتخابیه ماهشهر و امیدیه: حبیب آغاجری(اصولگرا) و دژمان (اصلاح‌طلب)؛ انتخابات به دور دوم کشیده شد. استان زنجان حوزه انتخابیه زنجان و طارم: فریدون احمدی(اصولگرا)، سید افضل موسوی(اصلاح طلب) حوزه انتخابیه ابهر و خرمدره: محمدرضا خان‌محمدی (اصولگرا) و محمد عزیزی (مستقل)‌؛‌ انتخابات به دور دوم کشیده شد.   حوزه انتخابیه خدابنده: سید البرز حسینی(اصولگرا) و احمد بیگدلی (مستقل)؛ انتخابات به دور دوم کشیده شد.  حوزه انتخابیه ماهنشان و ایجرود، دهستان‌های بوغداکندی و قلتوق: سید مرتضی خاتمی (مستقل) استان سمنان حوزه انتخابیه سمنان و مهدی‌شهر: احمد همتی (اصلاح‌طلب) حوزه انتخابیه دامغان: ابوالفضل حسن بیگی(مستقل) حوزه انتخابیه شاهرود: سید حسن حسینی شاهرودی (اصولگرا) حوزه انتخابیه گرمسار: غلامرضا کاتب (مستقل) استان سیستان و بلوچستان حوزه انتخابیه زاهدان: علیم یارمحمدی (اصلاح‌طلب)،‌ حسینعلی شهریاری(اصولگرا) حوزه انتخابیه ایرانشهر، سرباز، دلگان، بخش‌های فنوج و لاشاروبنت و آشار:  درخشان (اصلاح‌طلب) حوزه انتخابیه چابهار، نیک‌شهر و کنارک: ایران‌نژاد (اصولگرا)  حوزه انتخابیه خاش و بخش‌های نصرت آباد، میرجاوه و کورین: علی کرد(اصولگرا) حوزه انتخابیه زابل، زهک و میانکنگی: احمدعلی کیخا (اصلاح‌طلب) - حبیب‌الله دهمرده (اصولگرا) حوزه انتخابیه سراوان، سیب و سوران و زابلی: در ازهی(مستقل) استان فارس حوزه انتخابیه شیراز:  حوزه انتخابیه فیروزآباد: کرم‌پور (اصلاح‌طلب) حوزه انتخابیه نورآباد ممسنی: مرادی (اصولگرا) و گودرزی (اصلاح‌طلب)؛ انتخابات به دور دوم کشیده شد.  حوزه انتخابیه مرودشت: محمد مهدی برومندی(اصولگرا)  حوزه انتخابیه خرامه: داریوش اسماعیلی (اصولگرا) حوزه انتخابیه آباده: زارع (اصولگرا) حوزه انتخابیه جهرم: محمدرضا رضایی (اصولگرا) حوزه انتخابیه لارستان: جمشید جعفرپور (اصولگرا) حوزه انتخابیه لامرد: علوی (اصلاح‌طلب) حوزه انتخابیه فسا: جمالی نوبندگانی (اصولگرا)  حوزه انتخابیه اقلید: سید حسینافضلی (اصلاح‌طلب) حوزه انتخابیه سپیدان: خادم (اصلاح‌طلب) حوزه انتخابیه داراب: عسگری(اصولگرا) و انصاری (اصلاح‌طلب)؛ انتخابات به دور دوم کشیده شد.  حوزه انتخابیه کازرون: رضازاده (مستقل) حوزه انتخابیه نی‌ریز و استهبان: فرهاد طهماسبی(اصولگرا) و اصغر مسعودی(مستقل)؛ انتخابات به دور دوم کشیده شد. استان قزوین حوزه انتخابیه قزوین، آبیک و البرز: سیده حمیده زرآبادی(اصلاح‌طلب) و داوود محمدی (مستقل) حوزه انتخابیه بوئین‌زهرا: بابایی (اصلاح‌طلب) حوزه انتخابیه تاکستان: بهمن طاهرخانی (اصلاح‌طلب) استان قم حوزه انتخابیه قم: احمد امیرآبادی فراهانی(اصولگرا)، علی لاریجانی(اصولگرا)، حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور(اصولگرا) استان کردستان حوزه انتخابیه بیجار: حمدالله کریمی (مستقل) حوزه انتخابیه سقز و بانه: محسن بیگلری (اعتدال‌گرا) حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره و کامیاران: حوزه انتخابیه قروه و دهگلان: علی محمد مرادی (مستقل) حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد: منصور مرادی (مستقل) و امید کریمیان (اصلاح‌طلب)؛ انتخابات به دور دوم کشیده شد.  استان کرمان حوزه انتخابیه کرمان و راور: محمدرضا پورابراهیمی(اصولگرا) و محمدمهدی زاهدی (اصولگرا) حوزه انتخابیه بافت: بختیاری (اصلاح‌طلب) حوزه انتخابیه بم و ریگان: نیکزادی(اصلاح‌طلب) حوزه انتخابیه جیرفت و عنبر‌آباد: کمالی‌پور (اعتدال‌گرا)  حوزه انتخابیه رفسنجان: محمد انارکی (اصلاح‌طلب) حوزه انتخابیه زرند و کوهبنان: حسین امیری‌خامکانی (اصلاح‌طلب) حوزه انتخابیه سیرجان و بردسیر: شهباز حسن‌پور بیلگری (اعتدال‌گرا) حوزه انتخابیه شهر بابک: علی اسدی (اصلاح‌طلب) حوزه انتخابیه کهنوج و منوجان و رودبار جنوب و قلعه گنج: حمزه‌ای (اصلاح‌طلب) استان کرمانشاه حوزه انتخابیه کرمانشاه: عبدالرضا مصری(اصولگرا)، سید قاسم جاسمی(اصولگرا)؛ انتخاب نفر سوم به دور دوم کشیده شد، شامل: احمد صفری(اصلاح‌طلب) و سیدسعید حیدری‌طیب(اصلاح‌طلب) حوزه انتخابیه اسلام‌آباد غرب و دالاهو: حشمت‌الله فلاحت‌پیشه (اصولگرا) حوزه انتخابیه پاوه،  جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر: شهاب نادری(اصولگرا) حوزه انتخابیه سنقر و کلیایی: حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی‌کیا (اصولگرا) و محمد رستگار(اصلاح‌طلب)؛ انتخابات به‌دور دوم کشیده شد. حوزه انتخابیه قصرشیرین و سرپل‌ذهاب و گیلان‌غرب: فرهاد تجری (اصولگرا) حوزه انتخابیه کنگاور، صحنه و هرسین: حسن سلیمانی (اصولگرا) استان کهگیلویه و بویراحمد حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا: غلام‌محمد زارعی (ااصولگرا) حوزه انتخابیه کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده: عدل هاشمی(اصولگرا) حوزه انتخابیه گچساران و باشت: غلامرضا تاجگردون (اصلاح‌طلب) استان گلستان حوزه انتخابیه گرگان و آق‌قلا: حوزه انتخابیه رامیان و آزادشهر: ابراهیمی(اصولگرا) حوزه انتخابیه علی‌آباد: قره‌خانی  حوزه انتخابیه کردکوی و ترکمن و بندرگز: رحمت‌الله جلالی(اصولگرا) رامین نورقلی‌پور(اصلاح‌طلب)؛ انتخابات به دور دوم کشیده شد. حوزه انتخابیه گنبدکاووس: قره‌جه طیار(اصلاح‌طلب) حوزه انتخابیه مینودشت و کلاله و مراوه تپه:  استان گیلان حوزه انتخابیه رشت: غلامعلی جعفر زاده (اصلاح‌طلب) حوزه انتخابیه آستارا: داداشی (مستقل) حوزه انتخابیه آستانه اشرفیه: محمدحسین قربانی (اصولگرا)  حوزه انتخابیه بندرانزلی: خسته‌وند (اصولگرا) حوزه انتخابیه رودبار: حوزه انتخابیه رودسر و املش: اسدالله عباسی (اصولگرا) حوزه انتخابیه صومعه‌سرا: دلخوش (اصولگرا) حوزه انتخابیه تالش، رضوانشهر و ماسال: محمود شکری (اصولگرا) حوزه انتخابیه لاهیجان و سیاهکل: ذبیح نیک‌فر (اصولگرا)   حوزه انتخابیه فومن و شفت: حوزه انتخابیه لنگرود: لاهوتی (اصلاح‌طلب) استان لرستان حوزه انتخابیه الیگودرز: محمد خدابخشی (اصولگرا) حوزه انتخابیه بروجرد: علاءالدین بروجردی(اصولگرا)، هادی مقدسی(مستقل) عباس گودرزی (اصولگرا) و فاطمه مقصودی(مستقل)؛ انتخابات به‌دور دوم کشیده شد.  حوزه انتخابیه پلدختر: حمیدرضا کاظمی (اصولگرا) حوزه انتخابیه خرم‌آباد و دوره: محمد بیرانوند (اصلاح‌طلب)، مرتضی محمودوند(مستقل)، محمدرضا ملک‌شاهی راد(اصولگرا) و اعظم محمدنیا(مستقل)؛ انتخابات به دور دوم کشیده شد. حوزه انتخابیه دلفان و سلسله: علی رستمیان (مستقل) حوزه انتخابیه دورود و ازنا: حسین گودرزی (اصولگرا) و مجید کیانپور (مستقل)؛ انتخابات به‌ دور دوم کشیده شد. حوزه انتخابیه کوهدشت: اله‌یار ملکشاهی (اعتدال‌گرا) استان مازندران حوزه انتخابیه بهشهر: علی محمد شاعری (اصولگرا) حوزه انتخابیه ساری و میاندورود: یوسف‌نژاد(اصلاح‌طلب)، دامادی(اصلاح‌طلب) حوزه انتخابیه قائم‌شهر: عبدالله رضیان(اصلاح‌طلب)؛ برای نفر دوم رقابت بین علیپور (اصولگرا) و ادیانی (اصولگرا) است حوزه انتخابیه بابل: علی نجفی‌خوشرودی (اعتدال‌گرا)؛ برای کسب کرسی دوم باید حسین نیازآذری (مستقل) و همت‌الله طاهرنژادلداری(اصلاح‌طلب) با یکدیگر در دور دوم انتخابات به رقابت بپردازند. حوزه انتخابیه آمل: یوسفیان ملا(مستقل) حوزه انتخابیه نور و محمودآباد: علی اسماعیلی (‌اصلاح‌طلب)  حوزه انتخابیه چالوس و کلاردشت: قاسم احمدی‌لاشکی (اصلاح‌طلب)  حوزه انتخابیه بابلسر و فریدونکنار: ولی‌الله نانواکناری (اصولگرا) حوزه انتخابیه تنکابن، عباس‌آباد و رامسر: شمس‌الله شریعت‌نژاد (اصلاح‌طلب) استان مرکزی حوزه انتخابیه اراک، کمیجان و خنداب: علی‌اکبر کریمی (اصولگرا) حوزه انتخابیه تفرش و آشتیان: سید محمد حسینی (مستقل) حوزه انتخابیه خمین: ابراهیم رضایی (اصولگرا) حوزه انتخابیه ساوه و زرندیه: شهلا میر گلوبیات (اصولگرا) و محمدرضا منصوری(مستقل)؛ انتخابات به دور دوم کشیده شد.  حوزه انتخابیه شازند: غفاری (اصولگرا) و ابراهیمی (اصلاح‌طلب)؛ انتخابات به دور دوم کشیده شد. حوزه انتخابیه محلات و دلیجان: سلیمی (اصولگرا) استان هرمزگان حوزه انتخابیه بندرعباس، حاجی‌آباد، قشم، ابوموسی و بندر خمیر: حسین هاشمی تختی(اصولگرا)، محمد آشوری(اصولگرا) و احمد مرادی(اصولگرا) حوزه انتخابیه میناب، رودان، سیریک، جاسک و بشاگرد: مصطفی ذوالقدر (اصلاح‌طلب) حوزه انتخابیه بندرلنگه، بستک و پارسیان و کیش: خالد زمزم‌نژاد (اصلاح‌طلب) و احمد جباری (اصولگرا)؛ انتخابات به دور دوم کشیده شد.  استان همدان حوزه انتخابیه همدان: حاجی‌بابایی (اصولگرا) حوزه انتخابیه اسدآباد: رنجبرزاده (اصولگرا) حوزه انتخابیه بهار و کبودرآهنگ: پورمختار(اصولگرا) حوزه انتخابیه تویسرکان: محمدمهدی مفتح (اصولگرا) حوزه انتخابیه رزن: حسن لطفی (اصلاح‌طلب) و عطا‌الله سلطانی صبور (اصولگرا)؛ انتخابات به دور دوم کشیده شد. حوزه انتخابیه ملایر: محمد کاظمی (اصلاح‌طلب)؛ احمدی‌آزادی‌خواه (اصولگرا) و علیرضا امامی (اصلاح‌طلب) برای کسب دومین کرسی نمایندگی این شهرستان در دور دوم به رقابت می‌پردازند. حوزه انتخابیه نهاوند: حسن بهرام‌نیا (اصولگرا) استان یزد حوزه انتخابیه یزد و اشکذر: سید ابوالفضل موسوی (اصلاح‌طلب) حوزه انتخابیه اردکان: محمدرضا تابش (اصلاح‌طلب) حوزه انتخابیه مبید و تفت: کمال دهقانی (اصلاح‌طلب) حوزه انتخابیه مهریز، بهاباد، خاتم، ابرکوه و بافق: محمدرضا بابایی(اصولگرا) و صباغیان(مستقل)؛ انتخابات به دور دوم کشیده شد. اقلیت‌های دینی حوزه انتخابیه زرتشتیان: اسفندیار اختیاری (مستقل) حوزه انتخابیه کلیمیان‌: مره‌صدق (مستقل) حوزه انتخابیه مسیحیان آشوری و کلدانی: یوناتن بت‌کلیا (مستقل) حوزه انتخابیه مسیحیان ارمنی شمال ایران: کارن‌خانلری (مستقل) حوزه انتخابیه مسیحیان ارمنی جنوب ایران:  ژرژیک آبرامیان (مستقل) این آمار تکمیل می‌شود/ لطفاً به‌روز رسانی کنید...
کد خبر: ۸۸۷۸   تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۸

پس از هفت روز نام نویسی، پرونده داوطلبان مجلس خبرگان رهبری با نام نویسی 801 نفر بسته شد.به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف avayerodkof.irبه نقل از ایرنا  ثبت نام از داوطلبان مجلس خبرگان رهبری ساعت 24 چهارشنبه به پایان رسید.در آخرین روز 295 نفر از مجموع 801 داوطلب ورود به مجلس خبرگان رهبری نام نویسی کردند.تهران ، اصفهان و آذربایجان شرقی بالاترین تعداد ثبت نامی داوطلبان مجلس خبرگان را به ترتیب با 176 ،61 و 46 نفر به خود اختصاص دادند.تعداد کاندیداهای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز در پنجمین روز از ثبت نام پنج هزار و 921 نفر گزارش شده است.کار ثبت نام داوطلبان مجلس خبرگان در ستاد انتخابات کشور و فرمانداری مراکز استانها همراه با نام نویسی داوطلبان مجلس شورای اسلامی به شرح ذیل از مراکز خبرگزاری جمهوری اسلامی گزارش شد است: کرج - 25 نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه با حضور در ستاد برگزاری انتخابات شهرستان کرج و ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقانی نام نویسی کردند که 17 نفر مرد و 8 زن بودند.شمار ثبت نام شدگان نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از روز اول تا امروز 90 نفر گزارش شده است.این حوزه ها در مجلس شورای اسلامی 3 کرسی دارند.استان البرز دارای 2 حوزه انتخابات درشهرستانهای کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا و ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان است.همچنین امروز برای مجلس خبرگان رهبری 8 نفر از حوزه انتخابیه استان البرز در قم نام نویسی کردند.شمار ثبت نام کنندگان مجلس خبرگان از حوزه انتخابیه استان البرز از ابتدا تاکنون در مجموع 23 نفر گزارش شده است.تعداد نمایندگان استان البرز در مجلس خبرگان رهبری 2 نفر است . اراک- 45 نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه با حضور در هیات های اجرایی شهرستان های استان مرکزی برای حضور در رقابت های انتخاباتی نام نویسی کردند که چهار نفر زن و 41 نفر مرد بودند.شمار ثبت نام شدگان انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان مرکزی از روز اول تا امروز145 نفر گزارش شده است.استان مرکزی هفت در مجلس شورای اسلامی هفت کرسی نمایندگی دارد.استان مرکزی در این دوره از انتخابات دارای شش حوزه اصلی انتخابیه شامل «اراک، کمیجان و خنداب»- شازند -« محلات و دلیجان» - خمین - «ساوه و زرندیه »و «تفرش ، آشتیان و فراهان» است.همچنین امروز برای مجلس خبرگان رهبری دو نفر در استان مرکزی نام نویسی کردند .شمار ثبت نام کنندگان مجلس خبرگان از حوزه انتخابیه استان مرکزی از ابتدا تا کنون در مجموع 14 نفر گزارش شده است .تعداد نمایندگان استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری دو نفر است. ایلام- 14 نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه با حضور درستاد برگزاری انتخابات استان ایلام نام نویسی کردند.شمار ثبت نام شدگان نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از روز اول تا امروز58 نفر گزارش شده است.این حوزه در مجلس شورای اسلامی 3 کرسی دارد.استان ایلام دارای 2 حوزه انتخابات درشهرستان های ایلام و دهلران است .همچنین امروز چهار نفر برای مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه استان ایلام با تکمیل مدارک نام نویسی کردند.شمار ثبت نام کنندگان مجلس خبرگان از حوزه انتخابیه ایلام از ابتدا تاکنون در مجموع 12 نفر گزارش شده است .تعداد نمایندگان استان ایلام در مجلس خبرگان رهبری یک نفر است. بندرعباس- 16 نفرنامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه با حضور در ستاد برگزاری انتخابات شهرستان بندرعباس، میناب و بندرلنگه ازتوابع هرمزگان نام نویسی کردند که 11 نفر مرد وپنج زن می باشند.شمار ثبت نام شدگان نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از روز اول تا امروز60نفر گزارش شده است.استان هرمزگان دارای سه حوزه انتخابات درشهرستانهای بندرعباس ،میناب وبندرلنگه بوده وپنج کرسی نمایندگی مجلس دارد .همچنین امروز برای مجلس خبرگان رهبری هشت نفر از حوزه انتخابیه هرمزگان نام نویسی کردند.شمار ثبت نام کنندگان مجلس خبرگان از حوزه انتخابیه هرمزگان از ابتدا تاکنون در مجموع 11 نفر گزارش شده است.تعداد نمایندگان استان هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری یک نفر است . گرگان - 36 نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه با حضور در فرمانداری های استان گلستان برای حضور در رقابت های انتخاباتی نام نویسی کردند که 4 نفر آنها زن بودند.شمار ثبت نام کنندگان انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان گلستان از روز اول تاکنون در مجموع 177 نفر گزارش شده است که از این تعداد 12 نفر زن هستند.استان گلستان در مجلس شورای اسلامی 7 کرسی دارد.گلستان 6 حوزه اصلی انتخابیه شامل گرگان، گنبدکاووس، علی آباد، مینودشت، کردکوی و رامیان دارد.تا پایان وقت دیروز سه شنبه اول دی ماه شمار ثبت نام کنندگان انتخابات خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه استان گلستان در مجموع به 10 نفر رسید.تعداد نمایندگان گلستان در مجلس خبرگان رهبری دو نفر است. بوشهر- 13 نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه با حضور در ستاد برگزاری انتخابات شهرستان های بوشهر ، دشتستان و کنگان نام نویسی کردند که همه آنها نفر مرد می باشند.شمار ثبت نام شدگان نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از روز اول تا امروز 50 نفر گزارش شده است.استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی چهار کرسی نمایندگی دارد.استان بوشهر دارای چهار حوزه انتخابات در شهرستان های بوشهر، گناوه و دیلم - دشتستان - دشتی و تنگستان - کنگان ، دیر ، جم و عسلویه است.همچنین امروز فرد جدیدی برای مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه استان بوشهر نام نویسی نکرد.شمار ثبت نام کنندگان مجلس خبرگان از حوزه انتخابیه بوشهر از ابتدا تاکنون در مجموع چهار نفر گزارش شده است.تعداد نمایندگان استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری یک نفر است. ساری - 27 نفر نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه با حضور در ستاد انتخابات شهرستان های استان مازندران نام نویسی کردند که با این تعداد داوطلبان انتخابات مجلس به 133 نفر رسید.شمار ثبت نام شدگان نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از روز اول تا امروز 133 نفر شامل 124 مرد و 9 نفر زن است .مازندران در مجلس شورای اسلامی 12 کرسی دارد.استان مازندران دارای 9 حوزه انتخابات درشهرستانهای بهشهر ، ساری ، قائمشهر ، آمل ، بابل ، بابلسر ، نور ، نوشهر و تنکابن است و شهرستانهای ساری ، بابل و قائمشهر دارای دو نماینده می باشد.همچنین امروز 11 نفر برای مجلس خبرگان رهبری نام نویسی کردند که شمار ثبت نام کنندگان مجلس خبرگان از حوزه انتخابیه ساری ( مازندران ) از ابتدا تاکنون در مجموع 27 نفر گزارش شده است.تعداد نمایندگان استان مازندران در مجلس خبرگان رهبری چهار نفر است . بیرجند - 11 نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه با حضور در ستاد برگزاری انتخابات استان خراسان جنوبی نام نویسی کردند.شمار ثبت نام شدگان نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از روز اول تا امروز 39 نفر گزارش شده است.این حوزه در مجلس شورای اسلامی چهار کرسی دارد.استان خراسان جنوبی دارای چهار حوزه انتخابات در شهرستانهای بیرجند، قاینات، نهبندان و فردوس است.همچنین امروز برای مجلس خبرگان رهبری ، پنج نفر از حوزه انتخابیه خراسان جنوبی نام نویسی کردند.شمار ثبت نام کنندگان مجلس خبرگان از حوزه انتخابیه خراسان جنوبی از ابتدا تاکنون در مجموع هفت نفر گزارش شده است.تعداد نمایندگان استان خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری یک نفر است. سمنان - 14 نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان سمنان روز چهارشنبه با حضور در ستاد انتخابات چهار حوزه انتخابیه استان سمنان نام نویسی کردند.شمار ثبت نام شدگان نامزدهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی از روز اول تا امروز چهارشنبه 45 نفر گزارش شده است.این حوزه در مجلس شورای اسلامی 4 کرسی دارد.استان سمنان دارای چهار حوزه انتخابات در شهرستان های سمنان و مهدیشهر و سرخه، دامغان ، گرمسار و آرادان ، شاهرود و میامی است.همچنین امروز برای مجلس خبرگان رهبری یک نفر از حوزه انتخابیه سمنان نام نویسی کرد.شماره ثبت شدگان خبرگان از حوزه انتخابیه استان از ابتدا تا امروز آخرین روز مهلت ثبت نام در مجموع 6نفر گزارش شده است.تعداد نمایندگان استان سمنان در مجلس خبرگان رهبری یک نفر است. اهواز - 91 نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی با حضور در ستاد برگزاری انتخابات استان خوزستان نام نویسی کردند که80 نفر مرد و 11نفر زن می باشند.شمار ثبت نام شدگان نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از روز اول تا امروز چهارشنبه 362نفر گزارش شده است.استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی 18 کرسی دارد.استان خوزستان دارای 14 حوزه اصلی و 13 حوزه فرعی است.مسجد سلیمان(لالی، اندیکا و هفتکل)، ماهشهر(هندیجانو امیدیه)، اهواز(کارون، باوی و حمیدیه)، آبادان، خرمشهر، دشت آزادگان(هویزه)، شوش، اندیمشک، دزفول، شوشتر(گتوند)، ایذه(باغملک)، رامهرمز( رامشیر)، شادگان و بههبان(آغاجاری) از حوزه های خوزستان است.همچنین امروز 6 نفر برای مجلس خبرگان رهبری در این استان نام نویسی کردند.شمار ثبت نام کنندگان مجلس خبرگان از حوزه انتخابیه خوزستان از ابتدا تاکنون در مجموع 24 نفر گزارش شده است.تعداد نمایندگان استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری 6 نفر است . همدان - 60 نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی با حضور در ستادهای برگزاری انتخابات استان همدان نام نویسی کردند.شمار ثبت نام شدگان نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از روز اول تا امروز 145 نفر گزارش شده است که 9 نفر از این تعداد زن هستند.این حوزه در مجلس شورای اسلامی 9 کرسی دارد.استان همدان دارای هفت حوزه انتخابات در شهرستانهای همدان و فامنین، بهار و کبودرآهنگ، اسدآباد، رزن، کبودرآهنگ، ملایر، تویسرکان و نهاوند است.همچنین امروز برای مجلس خبرگان رهبری چهار نفر از حوزه انتخابیه همدان نام نویسی کردند.شمار ثبت نام کنندگان مجلس خبرگان از حوزه انتخابیه همدان از ابتدا تاکنون در مجموع 12 نفر گزارش شده است.تعداد نمایندگان استان همدان در مجلس خبرگان رهبری دو نفر است. کرمانشاه - 47 نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی با حضور در ستاد برگزاری انتخابات استان و وزارت کشور نام نویسی کردند.شمار ثبت نام شدگان نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از روز اول تا امروز 148 نفر گزارش شده است.استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی هشت کرسی دارد.استان کرمانشاه دارای شش حوزه انتخابات در کرمانشاه؛ اسلام غرب و دالاهو؛ سنقروکلیایی؛ پاوه جوانرود ثلاث باباجانی و روانسر- کنگاور صحنه و هرسین - قصرشیرین گیلانغرب و سرپل ذهاب است .همچنین امروز برای مجلس خبرگان رهبری هشت نفر از حوزه انتخابیه کرمانشاه نام نویسی کردند.شمار ثبت نام کنندگان مجلس خبرگان از حوزه انتخابیه کرمانشاه از ابتدا تاکنون در مجموع 15نفر گزارش شده است.تعداد نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری 2 نفر است. شهرکرد- 19نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی با حضور در فرمانداری شهرستانهای شهرکرد، بروجن، اردل و لردگان نام نویسی کردند، که هر 19 نفر مرد بوده اند.شمار ثبت نام شدگان نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از روز اول تا امروز 76 نفر گزارش شده است.استان چهارمحال و بختیاری در مجلس شورای اسلامی چهار کرسی دارد.استان چهارمحال و بختیاری دارای چهار حوزه انتخابیه 'شهرکرد، بن و سامان، 'بروجن'، 'لردگان' و 'اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ' است.همچنین امروز برای مجلس خبرگان رهبری پنج نفر از حوزه انتخابیه استان چهارمحال و بختیاری نام نویسی کردند.شمار ثبت نام کنندگان مجلس خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه استان چهارمحال و بختیاری از ابتدا تاکنون 16 نفر گزارش شده است.تعداد نمایندگان استان چهارمحال و بختیاری در مجلس خبرگان یک نفر است. قزوین- شمار ثبت نام کنندگان نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از روز نخست تاکنون (چهارشنبه) 62 نفر گزارش شده است که 5 تن آنها زن و باقی مرد بودند.استان قزوین در انتخابات مجلس شورای اسلامی دارای سه حوزه انتخابیه قزوین- آبیک- البرز، تاکستان و بوئین زهرا-آوج است.حوزه انتخابیه قزوین-آبیک-البرز در مجلس شورای اسلامی دارای دو کرسی و حوزه تاکستان و بوئین زهرا-آوج نیز دارای یک کرسی هستند.همچنین امروز چهارشنبه برای مجلس خبرگان رهبری در استان قزوین کسی نام نویسی نکرد. این استان در مجلس خبرگان دارای یک حوزه اصلی است.شمار ثبت نام کنندگان مجلس خبرگان از حوزه انتخابیه استان قزوین از روز نخست نام نویسی تا پایان روز چهارشنبه 9 نفر گزارش شده است.نام نویسی یک فرد داوطلب در روز گذشته که جزو ثبت نامی ها لحاظ شده بود به علت نقص در مدارک نهایی نشد.تعداد نمایندگان مجلس خبرگان در استان قزوین دو نفر است. قم- امروز 18 نفر نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی با حضور در ستاد برگزاری انتخابات شهرستان قم نام نویسی کردند که 16 نفر مرد و 2 نفر زن بودند.شمار ثبت نام کنندگان نامزدی انتخابات مجلس شورای اسلامی از روز اول تا امروز 58 نفر گزارش شده است.این حوزه در مجلس شورای اسلامی سه کرسی دارد.همچنین امروز برای مجلس خبرگان رهبری 100 نفر از حوزه انتخابیه قم نام نویسی کردند.شمار ثبت نام کنندگان مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه قم از ابتدا تاکنون 240 نفر گزارش شده است.تعداد نمایندگان استان قم در مجلس خبرگان رهبری یک نفر است. یاسوج - 16نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی با حضور در هیات های اجرایی شهرستانهای استان کهگیلویه وبویراحمد برای حضور در رقابت های انتخاباتی نام نویسی کردند که 14مرد و دو نفر زن هستند .شمار ثبت نام شدگان نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از روز اول تا امروز 49 نفر گزارش شده است.این حوزه در مجلس شورای اسلامی سه کرسی دارد.استان کهگیلویه وبویراحمد دارای سه حوزه انتخابیه درشهرستانهای بویراحمد ودنا، گچساران و باشت وحوزه کهگیلویه ،چرام ، بهمئی ولنده است.برای مجلس خبرگان رهبری هشت نفر در کهگیلویه وبویراحمد نام نویسی کردند.شمار ثبت نام کنندگان مجلس خبرگان از حوزه انتخابیه کهگیلویه وبویراحمد از ابتدا تاکنون 9نفر گزارش شده است.تعداد نمایندگان استان کهگیلویه وبویراحمد در مجلس خبرگان رهبری یک نفر است . تهران- در آخرین روز از ثبت نام پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری تعداد داوطلبان نمایندگی در این مجلس مربوط به حوزه انتخابیه تهران به 166 نفر رسید.در طول پنج روز ثبت نام داوطلبان مجلس شورای اسلامی یکهزار و 70 نفر تشکیل پرونده دادند که از این تعداد 822 نفر ثبت نامشان را قطعی کردند و 248 نفر پرونده آنها در حال بررسی است.از این تعداد کل ثبت نام داوطلبان مجلس شورای اسلامی 677 نفر مرد و 145نفر زن هستند.10 نفر از داوطلبان مجلس مربوط به اقلیت دینی ، 67 نفر دارای سوابق نمایندگی مجلس در ادوار گذشته بودند. ارومیه- امروز 52 نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی با حضور در ستاد برگزاری انتخابات فرمانداری های شهرستان های مختلف استان آذربایجان غربی نام نویسی کردند که 49 نفر مرد و سه نفر زن می باشند.شمار ثبت نام شدگان نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از روز اول تا امروز 216 نفر گزارش شده است.این استان دارای 9 حوزه مرکز اصلی 12 کرسی در مجلس شورای اسلامی دارد.استان آذربایجان غربی دارای 9 حوزه انتخابات در شهرستان های ارومیه(سه نماینده)، خوی و چایپاره(یک نماینده)، ماکو، شوط، پلدشت و چالدران(یک نماینده)، سلماس(یک نماینده)، نقده و اشنویه (یک نماینده)، مهاباد(یک نماینده)، پیرانشهر و سردشت(یک نماینده)، بوکان(یک نماینده) و میاندوآب، شاهین دژ و تکاب(دو نماینده) است.همچنین همزمان با آخرین روز ثبت نام از کاندیداهای مجلس خبرگان رهبری 13 نفر برای مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه استان آذربایجان غربی نام نویسی کردند.شمار ثبت نام کنندگان مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه آذربایجان غربی در این دوره در مجموع 34 نفر گزارش شده است.تعداد نمایندگان استان آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری سه نفر است. تبریز- 95 نفر در پنجمین روز ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی با حضور در حوزه های این استان نام نویسی کردند.شمار ثبت نام شدگان نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از روز اول تا امروز 315 نفر گزارش شده است.همچنین امروز 15 نفر برای مجلس خبرگان رهبری از این استان نام نویسی کردند.شمار ثبت نام کنندگان مجلس خبرگان رهبری از این استان از ابتدا تا کنون در مجموع 45 نفر گزارش شده است.تعداد نماینده های استان آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری پنج نفر و در مجلس شورای اسلامی 19 نفر است. یزد - 21 نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه با حضور در ستاد انتخابات استان یزد نام نویسی کردند.شمار ثبت نام شدگان نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از روز اول تا امروز 74 نفر گزارش شده است که 5 نفر آنان زن هستند.این استان در مجلس شورای اسلامی چهار کرسی نمایندگی دارد.استان یزد دارای چهار حوزه انتخابات در شهرستانهای یزد، تفت ، میبد و اردکان است.شمار ثبت نام کنندگان مجلس خبرگان از حوزه انتخابیه یزد از ابتدا تاکنون در مجموع 11نفر گزارش شده است.تعداد نمایندگان استان یزد در مجلس خبرگان رهبری یک نفر است . زاهدان - 27 نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه با حضور در ستاد برگزاری انتخابات استان سیستان و بلوچستان نام نویسی کردند که 26نفر مرد و یک نفر زن می باشند.شمار ثبت نام شدگان نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از روز اول تا امروز142 نفر گزارش شده است.این حوزه در مجلس شورای اسلامی هشت کرسی دارد.استان سیستان و بلوچستان دارای شش حوزه انتخابات درشهرستانهای زاهدان، زابل، خاش، سراوان، ایرانشهر و چابهار است .همچنین امروز شش نفر برای مجلس خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه سیستان و بلوچستان نام نویسی کردند.شمار ثبت نام کنندگان مجلس خبرگان از حوزه انتخابیه سیستان و بلوچستان از ابتدا تاکنون در مجموع 23 نفر گزارش شده است.تعداد نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری دو نفر است. سنندج- 25 نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه با حضور در ستاد برگزاری انتخابات شهرستان های مختلف استان کردستان نام نویسی کردند.شمار ثبت نام شدگان نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان کردستان از روز اول تا امروز 109 نفر گزارش شده است.استان کردستان در مجلس شورای اسلامی شش کرسی دارد.استان کردستان همچنین دارای 5 حوزه انتخاباتی در شهرستان های 'سنندج، دیواندره و کامیاران'، 'قروه و دهگلان'، 'سقز و بانه' ، 'مریوان و سرواباد'، 'بیجار و یاسوکند' است.همچنین تا ساعت 19 عصر روز چهارشنبه برای مجلس خبرگان رهبری 10 نفر از حوزه انتخابیه استان کردستان نام نویسی کردند.شمار ثبت نام کنندگان مجلس خبرگان از حوزه انتخابیه استان کردستان از ابتدا تاکنون در مجموع 20 نفر گزارش شده است.تعداد نمایندگان استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری دو نفر است. مشهد - 126 داوطلب نامزدی انتخابات مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه با حضور در ستاد برگزاری انتخابات شهرستان های خراسان رضوی نام نویسی کردند که 116 مرد و 10 زن بودند.شمار ثبت نام شدگان نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از روز اول تا امروز دوم دی ماه 391 نفر گزارش شده که 47 نفر از این تعداد زن و 344 نفر مرد هستند.این حوزه در مجلس شورای اسلامی 18 کرسی دارد.استان خراسان رضوی دارای 12 حوزه اصلی و 61 حوزه فرعی انتخابات در 28 شهرستان است.همچنین امروز 23 داوطلب نمایندگی برای مجلس خبرگان رهبری از خراسان رضوی در حوزه انتخابیه مشهد نام نویسی کردند.شمار ثبت نام کنندگان مجلس خبرگان از حوزه انتخابیه خراسان رضوی نیز از ابتدا تاکنون در مجموع 44 نفر گزارش شده است.تعداد نمایندگان استان خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری شش نفر است . کرمان - 98 داوطلب نامزدی انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از شروع نام نویسی داوطلبان در این استان ثبت نام کرده اند.29 داوطلب امروز در پنجمین روز نام نویسی از داوطلبان در این استان نام نویسی کردند که 26 نفر مرد و سه نفر زن بودند.استان کرمان در مجلس شورای اسلامی 10 کرسی دارد.این استان دارای 9 حوزه انتخابیه اصلی شامل شهرستان های کرمان و راور، رفسنجان و انار، سیرجان و بردسیر، بافت، رابر و ارزوئیه، شهربابک، زرند و کوهبنان، بم، ریگان، فهرج و نرماشیر، جیرفت و عنبر آباد و کهنوج، منوجان، قلعه گنج، رودبار جنوب و فاریاب و 49 حوزه فرعی است.در آخرین روز نام نویسی داوطلبان انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری همچنین چهار نفر از حوزه انتخابیه استان کرمان نام نویسی کردند.شمار ثبت کنندگان این انتخابات از حوزه انتخابیه کرمان از ابتدا تاکنون در مجموع 21 نفر گزارش شده است.تعداد نمایندگان مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری سه نفر است. رشت - 53 نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه با حضور در حوزه های انتخابیه استان گیلان نام نویسی کردند که 50 نفر مرد و سه نفر زن بودند.شمار ثبت نام شدگان نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از روز اول تا امروز، 180 نفر گزارش شده است.استان گیلان 13 نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.استان گیلان دارای 11 حوزه انتخابیه اصلی شامل رشت، فومن، صومعه سرا، تالش، انزلی، آستارا، رودبار، لاهیجان، لنگرود، رودسر و آستانه اشرفیه و نیز پنج حوزه فرعی شامل املش، شفت، رضوانشهر، ماسال و سیاهکل است.همچنین امروز برای مجلس خبرگان رهبری ، شش نفر از حوزه انتخابیه استان گیلان نام نویسی کردند.شمار ثبت نام کنندگان مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه استان گیلان، از ابتدا تاکنون در مجموع 29نفر گزارش شده است.تعداد نمایندگان استان گیلان در مجلس خبرگان رهبری، چهار نفر است. اصفهان - 134 نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه با حضور در ستاد برگزاری انتخابات استان اصفهان نام نویسی کردند که 121 نفر مرد و 13 زن بودند.شمار ثبت نام شدگان نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از روز اول تا امروز 434 نفر گزارش شده است.این حوزه در مجلس شورای اسلامی 21 کرسی دارد.استان اصفهان دارای 15 حوزه انتخابی اصلی و 35 حوزه فرعی در 24 شهرستان است .همچنین امروز برای مجلس خبرگان رهبری 26 نفر از حوزه انتخابیه اصفهان نام نویسی کردند.شمار ثبت نام کنندگان مجلس خبرگان از حوزه انتخابیه استان اصفهان از ابتدا تاکنون در مجموع 61 نفر گزارش شده است.تعداد نمایندگان استان اصفهان در مجلس خبرگان رهبری پنج نفر است . بجنورد - 10 نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی با حضور در ستاد برگزاری انتخابات استان خراسان شمالی نام نویسی کردند که یک نفر زن بود.شمار ثبت نام شدگان نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از روز اول تا امروز 20 نفر گزارش شده است.شمار ثبت نام شدگان نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از روز اول تا امروز 46نفر گزارش شده است.این حوزه در مجلس شورای اسلامی دو کرسی دارد.استان خراسان شمالی دارای سه حوزه انتخابات در شهرستانهای این استان است.همچنین امروز 3 نفر برای مجلس خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه خراسان شمالی نام نویسی کردند.شمار ثبت نام کنندگان مجلس خبرگان از حوزه انتخابیه خراسان شمالی از ابتدا تاکنون در مجموع 10 نفر گزارش شده است.تعداد نمایندگان استان خراسان شمالی در مجلس خبرگان رهبری یک نفر است. شیراز- 106 نفر نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی با حضور در ستاد برگزاری انتخابات استان فارس نام نویسی کردند که 103 نفر مرد و سه نفر زن بودند.شمار ثبت نام شدگان نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از روز اول تا امروز 358 نفر گزارش شده است.این حوزه در مجلس شورای اسلامی 18کرسی دارد.استان فارس دارای 15 حوزه انتخابات در 29شهرستان استهمچنین امروز برای مجلس خبرگان رهبری 12نفر از حوزه انتخابیه فارس نام نویسی کردند.شمار ثبت نام کنندگان مجلس خبرگان از حوزه انتخابیه فارس از ابتدا تاکنون در مجموع 27 نفر گزارش شده است.تعداد نمایندگان استان فارس در مجلس خبرگان رهبری پنج نفر است . زنجان - 20 نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه با حضور در ستاد برگزاری انتخابات استان زنجان نام نویسی کردند.شمار ثبت نام شدگان نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از روز نخست تا امروز 84 نفر گزارش شده است.این حوزه در مجلس شورای اسلامی پنج کرسی دارداستان زنجان دارای 17 حوزه انتخابات در شهرستان ها است که چهار حوزه آن اصلی و مابقی فرعی محسوب می شود.همچنین امروز 10 نفر برای مجلس خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه زنجان نام نویسی کردند.شمار ثبت نام کنندگان مجلس خبرگان از حوزه انتخابیه زنجان طی هفت روز گذشته از آغاز ثبت نام، در مجموع 17 نفر گزارش شده است.تعداد نمایندگان استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری یک نفر است.
کد خبر: ۸۱۱۸   تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۳

نمایندگان مجلس در نامه‌های جداگانه‌ای به رؤسای قوای مقننه و قضاییه خواستار اعلام اسامی ۱۷۰ نفر از نمایندگان و نامزدهای مجلس هشتم که به ادعای معاون اول دولت دهم از وی پول گرفته‌اند، شدند.محمدرضا رحیمی حالا و پس از قطعی شدن محکومیت خود به حبس و رد مال و جریمه ی نقدی می کوشد تا کسان دیگری را هم با خود در این سقوط همراه کند. او نامه ای به محمود احمدی نژاد نوشت تا هم خود را تبرئه کند و او را متهم؛ و هم از 170 کاندیدایی بگوید که به گفته ی او از جابر ابدالی به واسطه ی رحیمی پول گرفته اند. گرچه پرونده ی رحیمی در مرحله ی اثبات وقوع جرم و صدور حکم به پایان رسیده است و آویختن از ماده 18 برای دستور مستقیم رئیس قوه قضائیه هم بعید هست که تغییری در اصل ماجرا دهد، اما همچنان مرحله ی اجرای حکم باقی ست و از سویی دیگر حواشی آن هم ادامه دارد. از حاشیه ی مهمی همچون دادن پول به 170 کاندیدای نمایندگی مجلس نمی توان گذشت. گرچه همواره کمک هایی به کاندیداهای انتخابات های مختلف می شود، اما باید دقیق بود که از هرجایی و هر کسی نباید پول گرفت؛ شهرام جزایری و پول دادن هایش و از جمله 300 میلیون تومانی که به مهدی کروبی داده بود، هنوز از خاطرها نرفته است. حالا نمایندگان مجلس نهم دست بکار شده اند و برای روسای دو قوه نامه نوشته اند و خواستار اعلام اسامی 170 نفری شده اند که مطابق ادعای رحیمی به آنان پول داده شده است. نمایندگان مجلس شورای اسلامی نامه‌های جداگانه‌ای به علی لاریجانی رئیس مجلس و آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی رئیس قوه قضاییه نوشتند و خواستار اعلام اسامی ۱۷۰ نفری شدند که به ادعای رحیمی معاون اول دولت دهم از وی پول گرفتند. متن این نامه‌ها به شرح ذیل است: بسمه تعالیبرادر گرانقدر جناب آقای دکتر علی لاریجانیریاست مجلس شورای اسلامی ایرانبا سلام و تجدید ارادتاحتراماً بطوریکه حضرتعالی استحضار دارید آقای رحیمی معاون اول رئیس‌جمهور دولت دهم اشاره نموده است که به ۱۷۰ نفر از نامزدها و نمایندگان مجلس هشتم، پول پرداخت نموده است و افکار عمومی از مجلس شورای اسلامی درخواست افشای اسامی پول اخذ نموده از ایشان را دارد.فلذا در اعلام اسامی با مکاتبه با ریاست گرانسنگ قوه قضاییه، بذل توجه به عمل آورید. اسامی نمایندگان امضاکننده نامه به علی لاریجانی بدین شرح است:۱. حسین گروسی نماینده شهریار۲. غلامعلی جعفرزاده‌ایمن‌آبادی نماینده رشت۳. حامد قادرمرزی نماینده قروه و دهگلان۴. کمال‌الدین پیرمؤذن نماینده اردبیل۵. قاسم احمدی‌لاشکی نماینده نوشهر و چالوس۶. جواد هروی نماینده قائنات۷. محمدرضا تابش نماینده اردکان۸. عبدالکریم حسین‌زاده نماینده نقده و اشنویه ۹. عبدالکریم رجبی نماینده مینودشت و کلاله۱۰. اسماعیل جلیلی نماینده مسجدسلیمان۱۱. رحیم زارع نماینده آباده۱۲. سیدمحمد سادات ابراهیمی نماینده شوشتر۱۳. احمد توکلی، نماینده تهران۱۴. شمس‌الله بهمئی نماینده رامهرمز و رامشیر۱۵. ابوالفضل ابوترابی نماینده نجف‌آباد۱۶. ایرج عبدی نماینده خرم‌آباد۱۷. عثمان احمدی نماینده مهاباد۱۸. عبدالوحید فیاضی نماینده نور و محمودآباد۱۹. احمد شوهانی نماینده ایلام۲۰. غلامرضا نوری‌قزلجه نماینده بستان‌آباد۲۱. محمود نگهبان‌سلامی نماینده خواف و رشتخوار۲۲. رمضانعلی سبحانی‌فر نماینده سبزوار۲۳. مؤید حسینی‌صدر نماینده خوی و نامه به رئیس قوه قضائیه: حضرت آیت‌الله آملی‌لاریجانیریاست محترم قوه قضاییهبا سلام و آرزوی توفیق جنابعالی و خدمتگزاران صدیق و دلسوز قوه قضاییه، به پاس نعمتی که خداوند بی‌همتا بر ما نهاده است و اعتماد ملت را به نمایندگان معطوف داشته است و به پاس سوگندی که در راه حفظ دین و آیین و تأمین حقوق ملت یاد کرده‌ایم وبه خاطر علاقمندی و دلسوزی برای اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی و پاسداری از خون شهیدان والا تبار این آب و خاک، لازم می‌دانیم ضمن سپاسگزاری از اقدامات اخیر قوه قضاییه در محاکمه مفسدین اقتصادی، در جهت تنویر افکار عمومی و افزایش سرمایه ارزشمند اجتماعی، خواستار اعلام اسامی ۱۷۰ نماینده و نامزد مجلس هشتم که از رحیمی معاون اول رئیس‌جمهور دولت دهم پول اخذ نمودند، هستیم. این کمترین حق ملت رشید ایران اسلامی است که اطلاعات کافی از این افراد داشته باشند.فرصت را برای تجدید احترام و آمادگی برای همکاری در همه زمینه‌ها با آن قوه محترم و شخص جنابعالی مغتنم می‌شماریم و بار دیگر برای شما و همه همکارانتان آرزوی توفیق داریم. اسامی نمایندگان امضاکننده نامه به آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی بدین شرح است: ۱. رحیم زارع۲. حامد قادرمرزی۳. غلامعلی جعفرزاده‌ایمن‌آبادی۴. جواد هروی۵. محمود نگهبان‌سلامی۶. قاسم احمدی‌لاشکی۷. کمال‌الدین پیرمؤذن۸. عبدالوحید فیاضی۹. احمد شوهانی۱۰. عبدالکریم رجبی۱۱. عبدالکریم حسین‌زاده۱۲. تابش۱۳. اسماعیل جلیلی۱۴. حسین گروسی۱۵. ابوالفضل ابوترابی۱۶. سیدمحمد سادات ابراهیمی۱۷. ابرج عبدی۱۸. شمس‌الله بهمئی۱۹. عثمان احمدی۲۰. غلامرضا نوری‌فزلجه منبع: خبرگزاری فارس
کد خبر: ۵۶۱۹   تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۲